Šlágr v Jablonci skončil remízou, Sparta se díky bodu dostala do čela

Fotbalisté Sparty remizovali v utkání 20. kola Synot ligy v Jablonci 0:0 a minimálně do neděle se o bod dostali na první místo tabulky před Plzeň. Severočeši zůstávají třetí. Boj o pohárové příčky si zkomplikovaly Teplice, které doma podlehly 0:1 s Brnu. Prvního jarního bodu se po změně trenéra dočkal Liberec, pod vedením Davida Vavrušky vybojoval v Ostravě remízu 3:3.

Brankář Jablonce Vlastimil Hrubý zasahuje přes sparťanem Jakubem Podaným

Brankář Jablonce Vlastimil Hrubý zasahuje přes sparťanem Jakubem Podaným | Zdroj: ČTK

Jablonec byl nejblíže gólu už v páté minutě, kdy Spartu uchránil od inkasovaného gólu Vácha, který odvrátil míč z brankové čáry po Pospíšilově střele. Následná dorážka Šabaly šla vedle.

Spartu, která nastoupila s obměněnou obranou, mohl poslat do vedení Kadlec, ale zimní posila z Frankfurtu dloubla balon nad břevno. Po změně stran vychytal Štěch domácího Hübschmana a Crnkič v dobré pozici branku přestřelil.

Čtvrthodinu před koncem mohl zařídit tři body Spartě Kadlec. Po povedené individuální akci se dostal na střed vápna, jenže prudkou ranou minul.

Teplice srazil odchovanec

Nečekanou výhru Zbrojovky na teplické půdě zařídil v 61. minutě Zoubele, odchovanec Severočechů. Svěřenci kouče Petra Rady vyšly na jaře bodově naprázdno.

Jeden gól stačil k výhře také hráčům Příbrami, kteří se po výhře 1:0 nad Slováckem vyhoupli už na sedmou příčku tabulky právě před soupeře z Uherského Hradiště. Utkání u Litavky rozhodl po změně stran útočník Bednář. Zimní posila ze Sparty se trefila i ve třetím jarním startu.

Čtvrtý zápas, čtvrtá porážka. Taková je jarní bilance Čech Budějovic, které na úvodní gól Jihlavy z penalty stihli rovněž z pokutového kopu odpovědět. Po změně stran ale sudí nařídil už třetí penaltu v utkání, po které Vaculík vrátil Vysočině vedení. Definitivní naději hosté sebrali Budějovicím v 72. minutě, kdy Mešanovič přidal pohodlně třetí gól.

Zklamaný budějovický brankář Zdeněk Křížek, od Jihlavy dostal tři góly | Foto: ČTK

Slovan dělilo 13 minut od výhry

Ostrava se dvakrát dostala v prvním poločase do vedení, ovšem na trefe Kouřila zareagoval liberecký záložník Sackey a na proměněnou penaltu kapitána Baroše zase odpověděl v první nastavené minutě Fleišman. Přestřelka pokračovala ve druhém poločase.

Ve 49. minutě zařídil Slovanu vedení Šural a kouče Varušku nakonec dělilo od tříbodové premiéry jen třináct minut. Štěpánův trestný kop ale těsně před brankářem Hroššem hlavou přizvedl Frydrych a bylo vyrovnáno. Liberce si tak po remíze 3:3 připsal první jarní bod.

Liberecký Michal Obročník stíhá kapitána Baníku Milana Baroše | Foto: ČTK

20. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Příhoda - J. Paták, Nádvorník. ŽK: Romera - Kadlec. Diváci 6108 (vyprodáno).

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka: 57. Bednář. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Kříž. ŽK: Zeman - Šumulikoski. Diváci: 2068.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 3:3 (2:2)
Branky: 17. Kouřil, 35. Baroš z pen., 77. Frydrych - 29. Sackey, 45.+1 Fleišman z pen., 49. Šural. Rozhodčí: Pechanec - Jiřík, Pilný. ŽK: Kukec, Frydrych - Delarge, Sackey, Šural. Diváci: 3190.

Dynamo České Budějovice - Vysočina Jihlava 1:3 (1:1)
Branky: 29. Kladrubský z pen. - 26. z pen. a 60. z pen. Vaculík, 71. Mešanovič. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Caletka. ŽK: Varadi, Kladrubský, Volešák, Machovec, Janotka - Kučera. Diváci: 3278.

FK Teplice - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)
Branka: 61. Zoubele. Rozhodčí: Nenadál - Blažej, Černý. ŽK: Keresteš, Jugas, Markovič (všichni Brno). Diváci: 4091.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít