Slavia dál zběsile posiluje. Chce získat i stadion a touží po Lize mistrů

Fotbalová inventura v pražské Slavii nabírá zběsilých obrátek. Na trávníku stadionu v Edenu sice zatím leží souvislá sněhová pokrývka, ale až se hřiště zazelená a začne ligová soutěž, kouč Dušan Uhrin na něj možná bude moct poslat tým složený jenom ze zimních posil. Dnes představil další dvě. Ve večerních hodinách byl navíc potvrzen i přestup zlínského útočníka Železníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Tvrdík a Jiří Šimáně, hlavní strůjci velkých plánů Slavie do příštích sezon

Jaroslav Tvrdík a Jiří Šimáně, hlavní strůjci velkých plánů Slavie do příštích sezon | Zdroj: ČTK

„Chci hrát poháry a bylo by pro mě zklamáním, kdybychom na ně nedosáhli. Pevně věřím, že noví hráči nám k tomu pomůžou a zdravá konkurence není k zahození. Je to složité, ale venku jsem to měl stejné. Hráči přicházeli v takovém počtu a museli jsme si s tím poradit,“ vítá nové posily ve Slavii trenér Dušan Uhrin mladší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Překotné změny ve fotbalové Slavii po změně majitele sleduje reportér ČRo Jan Kaliba

Už teď má v kabině šest nových tváří. Dnes vršovický tým oznámil příchody brankáře Pavlenky a záložníka Mešanoviče. Zlínský klub večer potvrdil, že do Prahy prodal útočníka Lukáše Železníka. Slavia navíc hodně stojí o dvojici Šural, Švento a chce přivést i zatím nejmenovanou kořist ze Slovenska.

Současný příliv hráčů může připomínat podobnou vlnu roku 2009, kterou začal slávistický úpadek. Toho se v Edenu chtějí vyvarovat. „Klademe mimořádný důraz na to, aby hráči, kteří přijdou, byli charakterově v pořádku. Aby spolupracovali, byli kamarádi, těšili se na tréninky a utkání,“ uklidňuje prezident klubu Jiří Šimáně.

„Vemte si příklad Liberce. Liberec na podzim uspěl proto, že bylo vidět, že spolu hráči spolu fungují. Fungoval i realizační tým, trenéři atd. Myslím, že to je základ všeho,“ dodává šéf klubu.

Posily Slavie:
Uzavřené: Josef Hušbauer (záložník, Sparta), Jiří Pavlenka (brankář, Ostrava), Muris Mešanovič (útočník, Jihlava), Jan Bořil (obránce, Mladá Boleslav), Antonín Barák (záložník, Příbram), Zdeněk Linhart (útočník, České Budějovice), Lukáš Železník (útočník, Zlín).
Spekulace: Josef Šural (záložník, Liberec), Dušan Švento (záložník, Kolín nad Rýnem).

V Edenu si okamžitě fungující dobrou chemii v šatně snaží pojistit i tím, že kromě Slováků nemíní teď v zimě kupovat žádné jiné cizince, u kterých předpokládají delší čas na aklimatizaci v kolektivu.

Kouče Uhrina všichni uklidňují, že na vyladění mužstva má času dost a že až od léta přijde skutečný tlak na výsledky - zato pořádný. Souvisí s ním i ambice zbavit Slavii jednoho letitého kostlivce ve skříni.

„Chceme spojit klub se stadionem, protože špičkový klub mezinárodní úrovně musí mít k dispozici vlastní stadion. Není to jen na nás, ale i zde věříme, že jsme se v mezičase dokázali pragmaticky posunout,“ říká Jaroslav Tvrdík, zástupce většinového vlastníka a teď i nového generálního partnera Slavie.

Čínská společnost CEFC se do klubu během tří let chystá nasypat více než 100 milionů korun a ráda by za to časem viděla své logo nejlépe v Lize mistrů.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme