Slavia hraje o naději

Fotbalisté Slavie Praha hrají dnes o udržení naděje svého pokračování v Evropské lize v utkání s Lille.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská liga UEFA | Foto: UEFA

Udržet naději na postup ze základní skupiny do vyřazovací části Evropské ligy. S takovým úkolem půjdou do večerního zápasu proti francouzskému Lille fotbalisté pražské Slavie. V Synot Tip Aréně se začne hrát ve 21 hodin a 5 minut.

Je pochopitelné, že Slavisté chtějí před domácím publikem odčinit úvodní porážku 0:2 z Janova. Další bodový výprodej by mohl výrazně oslabit postupové ambice. Lille sice patří aktuálně ve francouzské lize až sedmnáctá příčka. Jenže trenér Karel Jarolím pro utkání druhého kola základní skupiny Evropské ligy ani zdaleka nemá k dispozici kompletní kádr.

Stále nekompletní

Čelůstka s Hoškem a Pekhartem hájí barvy reprezentační dvacítky na mistrovství světa, zdravotně v pořádku nejsou Kaufman a Jaroslav Černý. S virózou bojuje i Vomáčka. Slavisté se navíc budou muset vypořádat, stejně jako jejich soupeř, s netradičním začátkem. Hrát po jedenadvacáté hodině ale prý nikomu z domácího tábora nevadí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavia hraje o naději

"To nějaký veliký problém nebude. Myslím si, že kluci jsou zvyklí hrát večer. Atmosféra je lepší při umělém osvětlení. Je to lepší i pro diváky. samozřejmě bych byl rád, kdyby diváků přišlo co nejvíce a snažili se povzbuzovat co nejvíce. I když se třeba nebude dařit, protože víme, že hrajeme proti silnému mančaftu a já věřím, že máme natolik silný tým, že uhrajeme dobrý výsledek." je přesvědčen asistent Petr Vrabec.

Začít později - nevadí

"Tak je to trochu později, ale já si myslím, že my to v průbběhu dne ani nezaznamenáme. Akorát to bude o nějakou hodinu dvě delší. Tak myslím, že v tom nebude žádný problém." doplňuje trenéra obránce Marek suchý.

Možná bude jen delší předzápasová nervozita. Nebo ne? "My většinou si jdeme po obědě lehnout, tak se vyspíme třeba o hodinku déle a ono to uteče. Já si opravdu myslím, že to problém nebude." říká Marek Suchý. Každopádně Slavisté, pokud chtějí pomýšlet na úspěch, musí být na rozdíl od prvního vystoupení v Janově klidnější a hlavně efektivnější v zakončení.

"Nějaké bodové ztráty by byly nepříjemné. My chceme vyhrát, jako každý zápas a uvidíme podle vývoje utkání, jak se nám to povede." dodal Petr Vrabec. Sudí Robert ŠERGENHOFR z Rakouska zahájí duel Slavie s Lille ve 21:05. O hodinu později můžete ve vysílání Českého rozhlasu 1 Radiožurnálu slyšet v přímé reportáži celý druhý poločas.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme