Slavia hrála s Teplicemi bez branek, tři hráči jsou v nemocnici

Fotbalisté Slavie remizovali v 19. kole Gambrinus ligy s Teplicemi 0:0. Hosté si díky tomu vypracovali na prvním místě tabulky čtyřbodový náskok na druhou Spartu, Slavia je zatím pátá. Kvůli třem vážným zraněním nastavil hlavní rozhodčí Zelinka první poločas o nevídaných 12 minut.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

V úvodu líbivý fotbal se po půlhodině hry změnil v utrpení jak pro diváky tak hráče. Hned tři fotbalisté totiž utkání po srážce se soupeřem nedohráli. Nejprve se zranili při vzájemném střetu hlavami domácí Janda a teplický Matula.

00:00 / 00:00

Utkání Slavia - Teplice z pohledu reportéra Jaroslava Plašila

Janda putoval do nemocnice pro podezření z otřesu mozku, Matula může mít podle prvních informací zlomeninu spodiny lebeční.

Nejhůře ale dopadl útočník Slavie Riste Naumov. Ten pronikal v závěru půle po levé straně, ale hostující Klein mu míč skluzem vypíchl. Při zákroku ale zasáhl i nohu Naumova a ten utrpěl otevřenou zlomeninu. Na hřiště pro něj okamžitě přijela rychlá záchranná služba.

Ve zbytku první půle nastavené o nevšedních 12 minut hrály oba týmy pod vlivem nepříjemných okmažiků zakřiknutě a opatrně. Slávistický Trubila se přesto dostal dvakrát do šance, ani jednou ale nedal.

Sešívaní byli po celou druhou půli lepší, tlačili soupeře, ale sami mohli inkasovat. Po rychlém průniku po pravé straně a následném centru se pro chybu gólmana Seneckého dostal k hlavičce vysoký Došek, ale míč jen proskákal napříč malým vápnem a skončil půl metru vedle opuštěné branky.

Když Slávia netroskotala na vlastní nemohoucnosti si přihrát, byli jí na obtíž vysocí obránci hostů. Při hře po zemi měl dvě velké šance Ivanovski, jednou ale branku ranou z dálky netrefil, podruhé výborně zasáhl brankář Slavík.

Slavia Praha - FK Teplice 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Hojsík, Marek. ŽK: M. Černý - Matula, Ljevakovič, Siva, Stožický, Vachoušek. Diváci: 8761.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít