Slavia remizovala na hřišti Rio Ave 1:1, Hušbauer vystřelil postup

Fotbalisté Slavie jsou třetím českým týmem, který si zahraje závěrečné předkolo o Evropskou ligu. V Portugalsku na hřišti Rio Ave sešívaní remizovali 1:1, postupovou střelu vyslal po dvaceti minutách Josef Hušbauer. Domácí, kteří hráli celý druhý poločas o deseti, stačili jen vyrovnat.

Do vedení Slavii poslal Josef Hušbauer

Do vedení Slavii poslal Josef Hušbauer | Foto: SK Slavia Praha

Trenér Dušan Uhrin mladší postavil do odvety v Portugalsku do záložní řady Michaela Ngadeua. I přes defenzivnější rozestavení šel ale v modrých dresech hrající tým do vedení.

Důležitý první gól dvojzápasu připravili Van Kessel s Mikulou. První v pokutovém území vybojoval míč pro Mikulu, ten ho poslal proti noze Josefu Hušbauerovi, který tvrdou ranou z 18 metrů osvědčil, jak dobrým je střelcem ze střední vzdálenosti.

Pražský tým 10 minut před koncem první půle podržel i brankář Pavlenka proti zakončení Yazalda. Další komplikací pro domácí bylo vyloučení obránce Nadjacka.

Oslabený soupeř do druhého poločasu dvakrát střídal a brzy využil nekoncentrovanosti obrany Pražanů. Simon Deli dset minut po přestávce odvrátil jen k Wakasovi. Ten sice nastřelil tyčku, jenže dobíhající Ribeiro už měl před sebou pouze prázdnou branku a srovnal.

Jeden gól nestačil. Mladá Boleslav vypadla z předkola EL se Škendijí Tetovo

Navzdory oslabení měli v zelenobílém hrající domácí výraznou územní převahu, ale nevytvořili si větší šanci. Na druhé straně hrozil Milan Škoda, který při své největší příležitosti nastřelil pouze brankáře.

Na konci sedmiminutového nastavení mohl postup pojistit Antonín Barák, po krásné kombinaci ale opět ztroskotal na brankáři Cássiovi. To už ale sešívaným vadit nemuselo, šlo o poslední akci zápasu.

Slavia, která hrála odvetu jako poslední z českých týmů, je třetím týmem, který bude v závěrečném předkole bojovat o Evropskou ligu. Ze třetího předkola postoupil i Slovan Liberec. Z bojů o Ligu mistrů se do EL propadla Sparta. Jediným vypadnuvším českým týmem je Mladá Boleslav, která nestačila na makedonskou Škendiji Tetovo.

Odvetné utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy:
Rio Ave - Slavia Praha 1:1 (0:1)
Branky: 57. Ribeiro - 22. Hušbauer. Rozhodčí: Dallas - Stewart, Stevenson (všichni Skot.). ŽK: Nadjack, Ribeiro, Vilas Boas, Roderick, Tarantini - Mikula, Deli, Hušbauer. ČK: 45. Nadjack. První zápas: 0:0, postoupila Slavia.

Rio Ave: Cássio - Nadjack, Marcelo, Roderick, Rafa Soares - Wakaso - Novais (62. Héldon), Krovinovič (46. Pedrinho), Ribeiro - Yazalde (46. Tarantini), Dias. Trenér: Capucho.
Slavia: Pavlenka - Mikula, Bílek, Deli, Bořil - Ngadeu (90. Barák), Souček - Van Kessel (66. Ščuk), Hušbauer, Zmrhal (90. Mihalík) - Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít