Slavia remizovala v pátém kole GL s Mladou Boleslaví 1:1

Fotbalisté Slavie a Mladé Boleslavi se v předehrávce pátého kola Gamrbinus ligy rozešli smírně 1:1. Domácí přitom dlouho směřovali k vítězství, když od čtrnácté minuty vedli zásluhou Koreše, o vyrovnání se vlastním gólem postaral Pospěch.

Dojatý Martin Vaniak se loučí s aplaudujícími fanoušky

Dojatý Martin Vaniak se loučí s aplaudujícími fanoušky | Zdroj: ČTK

Aktivněji začala na hřišti Slavia, jenomže proti ní stála na hřišti obrana, která v prvních čtyřech ligových kolech inkasovala jen jediný gól, a první pokusy tak vyzněly do prázdna.

Ve čtrnácté minutě ale hosté udělali chybu, po které šla Slavia do vedení – Petrák kolmicí vysunul Koreše, ten si odstavil Kalinu a mladoboleslavského brankáře Millera, který vyběhl z brány, chytře přehodil.

Hosté se k prvnímu vážnějšímu ohrožení Čontofalského brány dostali až po půlhodině hry, na pravém křídle vybojoval míč Kysela, jenomže Wojnar hlavičkoval v malém vápně jen do náruče slávistického gólmana.

Ve zbytku času už první půle žádnou vážnější šanci ani na jedné straně nepřinesla, a do kabin tak šli spokojenější domácí slávisté.

Krátce po začátku druhého poločasu mohla Boleslav vyrovnat po Kaufmanově hrubé chybě, jenomže Chramosta mířil mimo horní roh brány.

Tentýž hráč měl možnost srovnat stav utkání o pár minut později, když jej přesně našel Kulič, jenomže Chramosta míč dobře netrefil a ve výborné pozici pálil mimo.

Boleslav se nakonec dočkala vyrovnání s velkým štěstím – do vlastní brány se totiž po rohu trefil Pospěch a gólman Čontofalský se hodně zlobil, k čistému kontu měl velmi blízko.

Hostující mužstvo si v závěrečných minutách vypracovalo ještě dvě skvělé příležitosti a ukázalo touhu po výhře, jenomže vítěznou branku vstřelit nikdo nedokázal, a Slavia tak remizovala s Mladou Boleslaví 1:1.

Hořké loučení to bylo pro gólmana Slavie Martina Vaniaka, který dnešním zápasem ukončil svou aktivní kariéru.

5. kolo první fotbalové ligy:

SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:0)

Branky: 14. Koreš - 78. vlastní Pospěch. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Ubias. Žluté karty: Pospěch - Kulič. Diváci: 7158.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Kaufman, Hubáček, Hurka - Janda, Jarolím (70. Milutinovič), Petrák, Koreš - Pospěch, Vlček (61. Trubila). Trenér: Petrouš.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Janíček (80. Procházka), Rolko, Šírl (74. Štohanzl) - Opiela, Kúdela, Wojnar (74. Řezníček) - Bulut, Kulič, Chramosta. Trenér: Koubek.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít