Slavia remizovala ve Valencii

Fotbalisté Slavie uhráli ve třetím zápase skupiny "B" Evropské ligy remízu na hřišti španělské Valencie a vybojovali tak první bod v této pohárové soutěži. Ve druhém utkání skupiny porazilo Lille FC Janov 3:0.

SK Slavia Praha

SK Slavia Praha | Foto: Jan Rosenauer

Slávisté po dlouhé době neinkasovali v zápase evropského poháru na hřišti soupeře v úvodních minutách, jako bonus potom předváděli zodpovědnou a organizovanou hru v obraně. Domácí sice drželi na začátku utkání míč více na vlastních kopačkách, do výraznějších šancí se ovšem neprosazovali. Od 20. minuty se navíc hra začala vyrovnávat.

Ve 25. minutě dvakrát zahrozila Valencie nebezpečnými centry do vápna, Slávisté ale první odvrátili a druhý poslal Žigić hlavou nad. O chvíli později se radoval z vedoucí branky český tým. Po výborné kombinaci z vlastní poloviny hřiště přesprintoval Hloušek na levé straně Miguela, přihrál pod sebe na malé vápno Naumovovi, který poslal Slavii do vedení.

Hra se poté přelévala ze strany na stranu. Vaniak zlikvidoval střely Madura i Michela. Tři minuty před poločasovou přestávkou se ve velké šance objevil střelec slávistického gólu Naumov. Ten dostal nádhernou přihrávku za obranu, brankář Moya ale zmenšil střelecký úhel a střelu makedonského útočníka vyrazil. Z následného závaru neuspěl ani Šenkeřík.

00:00 / 00:00

Valencie - Slavia 1:1 - Evropská liga sk.B

Ubránění cenné remízy

Slavia vstoupila dobře i do druhé půle. Šance pražského celku připravoval především Hloušek, kterému pravý obránce Miguel zjevně rychlostně nestačil. Ani jeden z jeho průniku ale gól nepřinesl. V 63. minutě navíc domácí vyrovnali skóre.

Po faulu na rohu velkého vápna zahrávala Valencie trestný kop, který poslal hlavou do sítě Navarro. Od této chvíle přebral španělský tým režii utkání do svých rukou a Slavia se pouze bránila. V 76. minutě byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Ragued. Z následného přímého kopu trefil Villa tyč.

Další zajímavé momenty přinesla 85. minuta. Villa byl před vápnem faulován Vomáčkou, kterého ale nesmyslně po odpískání kopl a dostal červenou kartu. Z nařízeného přímého kopu potom trefil Hernandéz břevno. Slavia ovšem nakonec cennou remízu 1:1 udržela a vybojovala tak první bod ve skupině B Evropské ligy.

Evropská liga - skupina B:

LOSC Lille - CFC Janov 3:0 (1:0)

Valencie CF - Slavia Praha 1:1 (0:1)

Branky: 63. Navarro - 28. Naumov. Rozhodčí: Gumienny - Simons, De Bruyn (všichni Belg.). ŽK: Mathieu - Ragued, Hloušek, Trapp, Vomáčka. ČK: 85. Villa - 76. Ragued. Diváci: 20.000.

Valencie: Moya - Miguel, Navarro, Alexis, Mathieu - Maduro (78. Banega), Baraja - Pablo, Míchel (46. Mata), Alba (62. Villa) - Žigič. Trenér: Emery.

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Suchý, Vomáčka, Hubáček - Grajciar (90. Vlček), Ragued, Trapp, Hloušek - Naumov (87. Krajčík), Šenkeřík (79. Belaid). Trenér: Jarolím.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít