Slavia "rozstřílela" Hradec a má jistotu záchrany v lize

Fotbalisté Slavie už se nemusí v této sezóně obávat sestupu z Gambrinus ligy. V předehrávce 28. kola porazili Hradec Králové vysoko 5:0 a od momentálně předposlední Ostravy je dělí nedostižných 10 bodů. Východočeši potřebují k jistotě záchrany získat ještě bod, účinkování v dalším ligovém ročníku jim zaručí i jakékoli zaváhání Baníku.

Fotbalistům Slavie přinesl déšť střelecké štěstí, Hradec porazili 5:0

Fotbalistům Slavie přinesl déšť střelecké štěstí, Hradec porazili 5:0 | Zdroj: ČTK

Slavia rozhodla o svém vítězství už v první půli. Milan Škoda od svého zimního příchodu do Edenu nedal do tohoto utkání ani jednu branku, do sítě Hradce se ale tentokrát trefil v úvodní pětačtyřicetiminutovce hned dvakrát.

Svoji první šanci ještě vytáhlý útočník hned v první minutě neproměnil, krátce po čtvrthodině zápasu se už ale nemýlil. Po Pospěchově přihrávce ho neuhlídali v pokutovém území ani dva soupeřovi obránci a Slavia vedla 1:0.

Před dalším Škodovým gólem v nastaveném čase prvního poločasu se navíc trefil ještě Trubila, a tak šel domácí tým do kabin s pohodovým náskokem 3:0. Ten už si ve druhém dějství s přehledem hlídal a přidal ještě dvě branky.

Necelých deset minut po přestávce proměnil Hubáček penaltu nařízenou za faul na aktivního Škodu a v 63. minutě zakončil přesnou střelou Petrákovu akci Pospěch. Slavia vyhrála 5:0 a vybojovala své nejvyšší vítězství v tomto ligovém ročníku. Navíc o to cennější, že znamená i záchranu.

Slavia Praha - FC Hradec Králové 5:0 (3:0)

Branky: 16. a 45.+1 Škoda, 39. Trubila, 54. Hubáček z pen., 63. Pospěch. Rozhodčí: Jech - Dobrovolný, Nádvorník. ŽK: Plašil, Černý (oba Hradec). Diváci: 4474.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít