Slavia využila v Tallinnu jedinou šanci. S Levadií prohrála 1:3

Návrat do pohárové Evropy po sedmi letech se pražské Slavii nepovedl podle představ. Na úvod druhého předkola Evropské ligy si sice v estonském Tallinnu vytvořila hodně šancí, proměnila ale pouze jednu a prohrála 1:3. Odveta se hraje za týden ve Vršovicích.

Fotbalová Slavia v Tallinu

Fotbalová Slavia v Tallinu | Foto: SK Slavia Praha

Slávisté odletěli do Estonska bez útočníka Milana Škody a zápas na hřišti Levadie Tallin ukázal, jak moc jim nejlepší zakončovatel posledních let chybí. Během prvního poločasu hlavičkoval Bořil pouze do brankáře, Mešanović a Souček zase po rohových kopech mířili nad branku.

Největší šanci Pražanů měl ve 27. minutě Josef Hušbauer, který obešel už i domácího gólmana Lempetse, jenže pak zakončoval do tyče.

Trest od vicemistra estonské ligy přišel po 35 minutách hry. Centr útočníka Mirančuka našel přesně hlavu Rima Hunta a brankář Slavie Berkovec se jen bezmocně díval, jak estonský reprezentant otevírá skóre.

Poprvé sešívání překonali oporu zelenobílých až po hodině hry, jenže dorážka Michaela Ngaduea nemohla být uznána pro útočný faul, radoval se tak až Muris Mešanović i chvíli později. Jeho hlavičku Lempets chytil až za brankovou čarou.

Z vyrovnání se ale pátý tým české ligy neradoval dlouho. Vedení domácím vrátil Gando a další dvě neproměněné šance Ngadeua potrestal v nastaveném čase domácí záložník Ilja Antonov.

Po prohře 1:3 Slavia odlétá z Estonska s dvoubrankovým mankem na palubě. Šanci zvrátit druhé předkolo EL ve svůj prospěch bude mít za týden na svém domácím stadionu v Edenu.

Úvodní utkání 2. předkola fotbalové Evropské ligy:
Levadia Tallinn - Slavia Praha 3:1 (1:0)
Branky: 35. Hunt, 67. Gando, 90. Antonov - 63. Mešanovič. Rozhodčí: Doyle - Lynch, O'Neill (všichni Ir.). ŽK: Antonov - Hušbauer.
Levadia: Lepmets - Podholjuzin, Morozov, Tabi Manga, Gando - Antonov, Kaljumäe - Kobzar (68. Raudsepp), Mirančuk, Luts - Hunt. Trenér: Prins.
Slavia: Berkovec - Holík, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček - Mingazov (69. Mihalík), Hušbauer, Barák (61. Kenija), Zmrhal - Mešanovič (78. Van Buren). Trenér: Uhrin ml.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít