Slávista Juhar si zahraje první derby od příchodu ze Sparty. Reakcí fanoušků se nebojí

Sparta, nebo Slavia. Je řada fotbalistů, která má tuhle otázku jasně vyřešenou a z jednoho klubu do druhého by v životě nepřestoupili. Ale zároveň je plno takových, kteří mají ve svém životopise obě dvě pražská „S".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 5. kola první fotbalové ligy Slavia Praha - Zbrojovka Brno 23. srpna v Praze. Hráči Slavie se radují z gólu, zleva střelec gólu Karol Kisel, Martin Latka, Jaromír Zmrhal a Martin Juhar | Zdroj: ČTK

Tři z nich se můžou potkat v sobotu v Edenu, kde dojde k dalšímu slavnému derby. Ve slávistické základní sestavě bude těžko chybět dvojice Karol Kisel-Martin Juhar, na sparťanské střídačce bude pravděpodobně připravený Peter Grajciar.

Přechod z jedné strany barikády na druhou se obvykle zdůvodňuje posunem v kariéře, šancí hrát víc nebo za perspektivnější klub, fotbalista tvrdí, že nikdy nebyl žádný velký klubista, ale fanoušci v tom mají jasno: Je to zrada!

Berou to tak, i když hráč mezi oběma „S" prošel jiným klubem - jako Kisel s Grajciarem nebo v minulosti třeba Karel Poborský, ale když je to přímo, tak už polehčující okolnost neexistuje vůbec žádná.

Přehrát

00:00 / 00:00

O přeběhlíky ze Sparty do Slavie se před derby zajímal Jan Suchan

Právě proto pocítí při derby fanouškovský hněv nejvíc Martin Juhar, kterého ze Sparty koupila Slavia před touto sezonou. „Nevím, jak to nesli, nějak jsem to nesledoval. A jestli se bojím reakcí? Ani ne. Je to prostě zápas, je to fotbal, je to sport,“ konstatuje.

Ale vyprávějte to sparťanským příznivcům, kteří si navíc při Juharově příchodu vyslechli, že ho Letná očarovala a do Sparty se zamiloval.

„Zlákala mě ta atmosféra a stadion, protože ve slovenských poměrech něco takového není. Myslím, že to byla normální přirozená reakce fotbalisty, který má v životě sen někde hrát. V životě nelituji žádného rozhodnutí. A myslím, že když člověk vyjádří svůj názor, je to vývoj, je to úplně normální,“ říká Martin Juhar.

Na tohle téma s ním už prý mluvil i druhý sparťanský „zběh" v týmu Slavie - její současný kapitán Karol Kisel.

„Musí na to být připravený. Samozřejmě nějaké nadávky k tomu patří, to je normální. Když je to na stadionu a děje se to v rámci utkání, nikomu se neublíží, tak to jde asi čekat všude na světě. S tím musí hráč počítat a být na to připravený,“ je nad věcí Kisel.

Ten určitě stejně jako jeho slovenští krajané Juhar i Grajciar doufá, že největší obětí slávisticko-sparťanských půtek zůstane i po derby František Straka.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme