Slávisté odletí na 'čínskou Havaj'. Během exotického soustředění se mají setkat i s majiteli

Po prvních kolech rozehrané sezony se o tom fotbalistům Slavie ani nesnilo. Teď to vypadá, že by po letech úpadku mohli útočit na ligové vítězství. Jedno prvenství už jim ale nikdo nesebere. Ještě žádný český tým neletěl na zimní soustředění do Číny. Tým vedený Jaroslavem Šilhavým to ve čtvrtek udělá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slávisté ve čtvrtek odletí do čínského Chaj-kchou | Foto: commons.wikimedia.org

Ostrovu Chaj-nan, kam slávisté odcestují, se přezdívá čínská Havaj. Pražané budou během svého běžného linkového letu přestupovat v Šanghaji a ta tento týden hlásila nebezpečné smogové hodnoty. Ale hráči už spíš vyhlížejí cílový tropický ráj v Jihočínském moři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Slavie mají v Číně odehrát dvě přípravná utkání, ale soupeře zatím neví ani kouč Jaroslav Šilhavý

„Na čínskou Havaj se těšíme, podmínky by měli být hodně dobré. Všichni jsme ve velkém očekávání. Jedeme tam ale hlavně kvůli tomu, abychom se dobře připravili na sezonu,“ nechává se unášet představami tajemného ostrova brankář Přemysl Kovář.

Sotva se objevil v Edenu, už ho čeká asijské dobrodružství. V oblasti, která kvůli sporům o území vyvolává napětí mezi světovými velmocemi, pocítí teď fotbalisti Slavie napětí ve svalech a plicích.

„Soustředění by mělo být herně kondiční. Čeká nás exotika vzhledem i ke vzdálenosti, ale pro hráče bude příjemné, že je tam zhruba 24 stupňů a klimatické podmínky jsou nakloněné tréninku. Zvažujeme dva zápasy, ale ještě nevím s jakými soupeři,“ říká trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

Teď se může cítit trochu jako kouč Manchesteru United nebo Realu Madrid. Ovšem s tím rozdílem, že velkokluby jezdí do Číny, kde mají statisíce fanoušků, dělat své značce reklamu fotbalem.

Zatímco slávisti tam budou nabírat kondici, seznamovat se s míčem po vánoční dovolené a zdravit se s majiteli. „Předpokládám, že se s majiteli potkáme. Jeden den máme mít volno a údajně nám připravují nějaké překvapení,“ tuší Šilhavý.

Číňané podle kouče Slavie vyjadřují pozváním na soustředění spokojenost s dosavadními výsledky Pražanů. „Proto nám vytvoří podmínky pro přípravu na jarní část sezony,“ míní Šilhavý. Cesta za titulem je ovšem ještě dlouhá. Pro začátek uletí Slavie do Číny a zpátky 20 tisíc kilometrů.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme