Slávistická léčba Ciprem nezabrala. Ve finále poháru je Plzeň a Jablonec

Fotbalisté Plzně se stali prvními finalisty Ondrášovka Cupu, když v semifinálové odvetě porazili Sigmu Olomouc na jejím hřišti 3:1. Slavia se v pohárové Evropě v příští sezoně neobjeví, sešívaní sice porazili Jablonec na vlastním hřišti 2:1, kvůli prohře 0:1 z prvního duelu si však finále nezahrají. Vršovický tým naposledy v evropských pohárech chyběl v roce 1992.

Jaroslav Černý ze Slavie bojuje s Lubošem Loučkou z Jablonce

Jaroslav Černý ze Slavie bojuje s Lubošem Loučkou z Jablonce | Zdroj: ČTK

Slavia Praha - Baumit Jablonec 2:1 (0:1)

Slavia měla před vlastními diváky v semifinálové odvetě s Jabloncem jasný cíl, smazat jednogólové manko z prvního duelu a přes následné vyhrané finále proniknout do pohárové Evropy.

Souboj nabídl od samého úvodu atraktivní podívanou, ve které se jako první mohli radovat hosté. Lafata však ve 27. minutě trefil po přesném centru Jarolíma pouze břevno.

00:00 / 00:00

Fotbal-OC-semi-kolečko.mp3

O deset minut se však už jablonecký kanonýr nemýlil, když využil zaváhání slavistické obrany a po samostatném úniku přeloboval vyběhnutého Vaniaka. V té chvíli potřebovali sešívaní vstřelit k postupu tři branky.

V 55. minutě Slavia vyrovnala, Pavel Eliáš stáhl ve vápně Jandu a rozhodčí Matějek neváhal a daroval domácím pokutový kop , jablonecký hráč navíc viděl červenou kartu. Penaltu poté jistě proměnil Jaroslav Černý.

Domácí poté začali riskovat, nic jiného jim také nezbývalo. Svěřenci trenéra Komňackého však i o deseti lidech dobře bránili, a to až do 88. minuty, kdy povedenou slávistickou kombinaci zakončil Petr Trapp. Postupový gól se však Pražanům už vstřelit nepodařilo, Jablonec sice prohrál se Slavií 1:2, přesto si zahraje finále Ondrášovka Cupu.

Branky: 57. J. Černý z pen., 88. Trapp - 37. Lafata. Rozhodčí: Hájek - Ubias, Teuber. ŽK: Krajčík - Lafata, Drsek. ČK: 56. Eliáš (Jablonec). Diváci: 3576. První zápas 0:1, postupuje Jablonec.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Trapp, Hošek, Hubáček - Dens, Grajciar (69. Ivanovski), Ragued, J. Černý - Janda (81. Šenkeřík), M. Černý. Trenér: Cipro.

Jablonec: Špit - Zábojník, Pavlík, Drsek, Jablonský - Haurdič (81. Michálek), Jarolím (88. Krejčí), Eliáš, Loučka, Kovařík - Lafata (78. Pekhart). Trenér: Komňacký.

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)

Pro Sigmu Olomouc i pro Plzeň bylo vítězství v Ondrášovka Cupu jedinou možností, jak se kvalifikovat do předkola Evropské ligy. První utkání na hřišti Západočechů skončilo smírně 2:2 a aktivnější tak na hřišti soupeře musela být právě Plzeň.

A to se také stalo, Viktoria se dočkala branky už v 19. minutě, kdy se po faulu domácí Dreksy na Koláře v pokutovém území postavil k penaltě Jan Rezek, jenž poslal svůj tým s přehledem do vedení.

O čtyři minut později už to bylo o dva góly, David Střihavka šikovně unikl po levé straně a pak z těžkého úhlu nachytal brankáře Lovásika. Domácí mohli do poločasu snížit, ve 34. minutě totiž po faulu Daňka na Hubníka rozhodčí Matějek znovu ukázal na penaltový puntík, Janotka však gólmana Plzně nepřekonal.

Brankář Plzně Michal Daněk atakuje Michala Hubník a ze Sigmy | Foto: ČTK

Po příchodu ze šaten přidala Plzeň třetí branku, Horváth centroval z levé strany, míč prošel až na zadní tyč, kde zcela volný Petržela ranou pod břevno nedal Lovásikovi šanci. V 65. minutě mohli svěřenci trenéra Vrby opět z pokutového kopu svůj náskok navýšit, Kolář však nedal.

Od toho okamžiku se hra výrazně přitvrdila. A Olomouc toho dokázala využít ke zkorigování výsledku, deset minut před koncem se po povedené kombinaci prosadil Navrátil. Výsledkem 3:1 pro Plzeň utkání také skončilo.

Branky: 80. Jan Navrátil - 19. Rezek z pen., 23. Střihavka, 49. Petržela. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Slavík. ŽK: Hořava, Dreksa, Onofrej - Daněk, Rajtoral. Diváci: 3255. První zápas 2:2, postoupila Plzeň.

Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa (46. Ordoš), Škerle, Onofrej - Kaščák, Rossi - Hubník, Hořava, Bajer (76. Jan Navrátil) - Šultes (60. Schulmeister). Trenér: Psotka.

Plzeň: Daněk - Rajtoral, Jakub Navrátil, Bystroň, Limberský - Rada - Petržela (76. Jiráček), Horváth, Kolář (89. Hájovský), Rezek - Střihavka (81. Rýdel). Trenér: Vrba.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít