Slávistické fotbalistky nasadily v Lize mistryň Číňanku. Všechno jí kreslím, říká trenér Mišovec

Fotbalistky Slavie dosáhly na nečekaný úspěch. S jedním z nejlepších týmů Evropy, profesionálkami z Olympiqueu Lyon, remizovaly v odvetě Ligy mistryň 0:0. Ale po vysoké venkovní porážce ve čtvrtfinále soutěže vypadly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavia Praha, fotbal, stadion | Foto: Filip Jandourek

Slavia v posledních minutách zápasu ukázala svou novou posilu - v 89. minutě vyběhla v jejím dresu poprvé na trávník v Edenu čínská fotbalistka. Vlažný potlesk vítal čtyřiadvacetiletou čínskou rodačku, která se za pár minut na hřišti jedinkrát dotkla míče.

„Mám z toho dobrý pocit. Jsem moc ráda, že jsem mohla nastoupit v tak velkém zápase. Český ženský fotbal je velice kvalitní,“ líčila Yingije Hu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Za slávistické ženské fotbalové mužstvo naskočila Lize Mistryň i čínská fotbalistka Yingije Hu

Ovšem pomoci jí musí překladatel. Umí totiž jenom svoji mateřštinu, což je problémem i v klubu, protože minimálně v současnosti trenéři a hráčky ve Slavii čínsky neumí.

„Já jí to většinou kreslím. Hrála s námi už v Liberci a fungovalo to dobře. Ještě nemá zažité všechny taktické věci, ale budeme s ní pracovat. Sama má naplánované i individuální tréninky,“ říká trenér Anton Mišovec, zatímco její kolegyně volí jiný způsob komunikace.

„Žijeme v době, kdy existují překladatelské mobilní aplikace. Takže my se s ní hodně domlouváme přes telefon. A při zápase stačí ukázat nebo křiknout krátké pokyn. Když člověk hrát fotbal umí, tak to pochopí,“ usmívá se kapitánka Slavie Blanka Pěničková.

Martin Charvát, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme