Slávistickému fotbalistovi Adamu Hlouškovi pozice univerzála nevadí

Možná jste také někdy zažili situaci, že být v něčem lepší než vaši kolegové občas nemusí být příliš výhodné. Chce se toho po vás víc, případně větší kvalita. Anebo přizpůsobivost - tak jako v posledních týdnech po Adamu Hlouškovi ve fotbalové Slavii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SK Slavia Praha | Foto: SK Slavia Praha

Talent, který přišel do Prahy před sezónou za závratnou sumu z Jablonce, už si ve Slavii stihl zahrát na levé straně obrany, zálohy i v útoku. Jeho univerzalita mu sice pomáhá: "Můžu hrát vlastně kdekoliv, tak má trenér na výběr víc postů. Nejsem jenom hrotový útočník, takže mám šanci hrát více v základu," myslí si sám Hloušek, ale na druhou stranu mu ubližuje, protože kvůli své přizpůsobivost slouží jako jakási fotbalová "vycpávka".

Slavia poslední dobou funguje ve stylu - kde nás v sestavě tlačí bota, tam postavíme Hlouška. "Je to kolektivní sport a já chci pomoct týmu! Je jedno kde," říká o této situaci migrant slávistickou sestavou v diplomatickém stylu.

Naposledy se stěhoval během posledního ligového zápasu se Slováckem. Když se zranil Jaroslav Černý, Hloušek se z útoku rázem přemístil na jeho post levého záložníka. "V záloze to bylo hodně útočné, v té době byl ještě nerozhodný stav. Ale útok je útok! Jarda Černý určitě bude dobrý, takže doufám, že budu pokračovat v útoku," naznačuje Hloušek, která pozice mu vyhovuje nejvíce.

Ale přesuny i během utkání mu prý problémy nedělají. Platí to i o tom v utkání se Slováckem: "Určitě ne. Já jsem vlastně minulou sezónu odehrál na levém záložníkovi, takže to problém není." Zato, že vydržel sprintovat po hřišti až do konce, ať už na kterémkoli postu, dostal Adam Hloušek zaslouženou odměnu. V 85. minutě uzavřel skóre duelu se Slováckem na 3:0 pro Slavii, i když o autorství branky není úplně přesvědčen ani on sám.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trampoty univerzála Hlouška

"Bylo to v souboji. Já jsem tam šel hlavou, šli jsme tam tělem, byla tam taková skrumáž. Připsali ho nakonec mně, snad to tak zůstane. Je to na komisi, která o tom rozhodne," říká Hloušek, který se přesouvá k reprezentační "21" stejně jako pět jeho spoluhráčů. Trenéru Jarolímovi tak pro čtvrteční pohárový zápas v České Lípě zbude 11 zdravých fotbalistů z kádru A-týmu.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme