Slávistický hrdina Frydrych: Žena mě doma sledovala s dcerou, gól byl i pro ně

Zřejmě nejcennější branku vstřelil ve šlágru o první místo fotbalové ligy obránce Slavie Michal Frydrych. Sešívaní tak v 19. kole porazili obhájce titulu z Plzně 1:0. Frydrych se tak stal nečekaným hrdinou dlouho spíše opatrného a ospalého duelu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obránce Slavie Michal Frydrych

Obránce Slavie Michal Frydrych | Zdroj: ČTK

Desátá ligová branka, ale pravděpodobně ta nejcennější?
Určitě ta nejcennější, jsem rád, že to tam padlo a podařilo se nám vyhrát. I za všechny fanoušky, kteří přišli a i za ty, kteří se nedostali na stadion. Za výhru jsme strašně rádi a já osobně jsem strašně rád za gól. Žena mě doma sledovala s dcerou, takže to bylo i pro ně.

Ve čtvrtek jste se stal otcem. Myslel jste na to třeba i na hřišti, nebo jste to dokázal vytěsnit?
Na hřišti už jsem na to nemyslel, spíš to byla motivace, abych se soustředil na každou maličkost a udělal všechno dobře. Ten týden byl hodně hektický a nechtěl jsem opravdu nic podcenit, takže jsem se snažil na každém tréninku odevzdat, co to jde. Jsem rád, že se to takhle vrátilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Slavie znovu posílili své mistrovské vyhlídky

Gól padl až v naprostém závěru. Věřil jste ještě, že se podaří branku vstřelit?
Věřím v sílu našeho týmu. Ještě Plzeň měla o hráče méně, takže jsme za tím šli, i když ze začátku to bylo trochu s rozpaky.

Plzeň hrála v deseti lidech zhruba od 70. minuty, jak moc to ovlivnilo zápas?
Nemyslím si, že úplně moc, ale samozřejmě jim mohly docházet více síly ke konci, takže o to víc jsme mohli být klidnější na míči, i když jsme je trošku ztráceli.

Jak velký krok je to k mistrovskému titulu. Jste první, a i když Plzeň zvládne dohrávku, tak se před vás nedostane…
Je to určitě nějaký krok, ale pořád je těch zápasů hodně, ale máme to teď ve svých rukou. Teď když vyhrajeme každý další zápas, tak bychom na konci slavili, ale pořád je ta liga dlouhá a musíme se soustředit na každý zápas a získávat tři body s každým soupeřem.

Málokdo má s bojem o titul zkušenosti. Podaří se ukrotit euforii, která teď zavládla v kabině?
Možná zkušeností není tolik, ale o to lepší tady máme partu. Do každého utkání se snažíme jít s tím, abychom ho vyhráli. Jsme rádi, že se nám to zatím takhle daří.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme