Slávistům rozhodčí uškodil, rozhodnout ale měli sami

O lidech jakkoliv spojených s fotbalovou Slavií se někdy říká, že jsou zrozeni k tomu, aby svůj klub litovali. Neználek by si mohl vzít jako příklad domácí utkání Slavie s týmem Janova a reakcí na výkon rozhodčího. Tentokrát se ale bouřili oprávněně, když tvrdili, že jim německý sudí upřel dva vstřelené góly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SK Slavia Praha | Foto: SK Slavia Praha

Stanislav Vlček se radoval, protože dokopl míč do branky, kterou hájil Alessio Scarpi. Sotva se ale s rukama nad hlavou proběhl napříč vápnem, mohl je zase smutně svěsit. Asistent rozhodčího totiž třímal v ruce praporek a ukazoval, že to byl ofsajd!

Nebyl. A trenér Slavie Karel Jarolím po zápase hodnotil: „Je mi líto kluků, protože odvedli jako mužstvo velmi dobrý výkon. Branky jsme vstřelili, bohužel nebyly uznány, takže mě mrzí, že před tím posledním zápasech už není o co hrát, co se týče postupu."

Přehrát

00:00 / 00:00

Slávistům rozhodčí uškodil, rozhodnout ale měli sami

V závěru Slavia soupeře zatlačila, ale bez výsledku

Jenom výhra totiž mohla zachovat byť teoretickou naději na to, že Slavia přezimuje v Evropské lize až do jarní části. A domácí se o ni snažili. Vážně. A marně. Stanislav Vlček ještě v prvním poločase přestřelil odkrytou branku. V závěru hosté chvílemi nevěděli, čí jsou, jak je Slavia zatlačila až hluboko do obrany.

A v nastaveném čase se míč odrazil od břevna zase do sítě italského týmu. Střelec Adam Hloušek se mi zdál při oslavách opatrnější, jako by si vzpomněl na hodně nedávnou minulost. Dobře udělal. Rozhodčí gól neuznal, ale tentokrát nikdo nevěděl proč.

Odpověď se snažil najít kapitán Slavie Marek Suchý: „Já jsem tam byl v souboji s gólmanem, ale vůbec jsem nešel do něj, šel jsem na balón a on ho neudržel. Ptal jsem se rozhodčího, jestli jsem faulovat a on mi řekl že ne, že můj spoluhráč. Tak nevím, jestli tam byl ještě nějaký souboj nebo jestli si mě spletl."

Pousmál se Marek Suchý, který se tak kvůli rozhodčím nedočkal vítězné derniéry před odchodem do Spartaku Moskva. Svět se mu nezhroutil a s postupem Slavie do další fáze Evropské ligy počítali po končícím podzimu asi jen neskuteční optimisté. A ať rozhodčí pískal jak chtěl.

„Myslím si, že malinko Janovu přepískával, že některé sporné situace otáčel na jejich stranu, ale to nemá cenu rozebírat. Měli jsme dát aspoň jeden gól a bylo by hotovo," pronesl neotřesitelnou fotbalovou pravdu Stanislav Vlček.

Tomáš Kohout, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme