Slavný skotský klub Glasgow Rangers bude hrát až čtvrtou ligu

Slavný fotbalový tým Glasgow Rangers bude v příští sezoně hrát až čtvrtou nejvyšší soutěž. Kvůli finančním problémům neschválily ostatní kluby jeho účast ve dvanáctičlenné první lize a tým začíná prakticky ode dna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na utkání českých fotbalistů přišlo v Glasgow 50 000 fanoušků | Foto: Michal Jurman

Podle výkonného ředitele organizace Scottish Football League Davida Longmuira hlasovala většina klubů pro to, aby se Rangers do čtvrté ligy zapojili. Zástupci klubu to přijali a odešli se zdviženými hlavami.

Klub, který získal rekordních 54 mistrovských titulů, má problémy od února. Kvůli dluhům ve výši 21 a půl milionu liber vstoupil pod nucenou správu. Přišel tím o deset bodů a o šanci na titul. V příští sezoně se zapojí do nejnižší soutěže ve Skotsku.

Rangers se pokusil zachránit ředitel klubu Charles Green. Konsorcium pod jeho vedením odkoupilo v červnu kompletní balík akcií za pět a půl milionu dolarů a založilo nový subjekt. Ani ten ale neuspěl, ostatní skotské ligové kluby hlasovaly pro vyloučení.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme