Sledovali jsme ONLINE: Bohemians 1905 zaslouženě porazili Slavii 2:0

V utkání 8. kola Synot ligy porazili Bohemians 1905 v pražském derby Slavii 2:0, když zejména ve druhém poločase svého soupeře jasně přehrávali. První gól vstřelil z pokutového kopu Jindříšek, druhý přidal střelou zpoza pokutového území střídající Lietava.

Fotbalisté Bohemians 1905 slaví vítězství v pražském derby nad Slavií

Fotbalisté Bohemians 1905 slaví vítězství v pražském derby nad Slavií | Zdroj: ČTK

Na první velkou šanci se čekalo do 20. minuty. Šírl překvapil brankáře Hrubeše, když místo centru zvolil střelu a gólman Slavie míč pouze vyrazil před sebe k volnému Mosquerovi. Ten se ale šance zalekl a branku Slavie přestřelil.

Slavia odpověděla pokusem Škody. Ten si naběhl na dlouhý centr Nitrianského, v souboji přeskočil Brabce a brankář Švenger měl velké štěstí, že se míč těsně nevešel mezi jeho tyče.

Závěr poločasu pak byl ve znamení tlaku Bohemians. Slavia však odolala i při největší šanci Bratanoviče. Toho našel v pokutovém území krásnou zpětnou přihrávkou Moravec, Bratanovič překonal Hrubeše, ale na brankové čáře zachránil Slavii obránce Latka.

Ve druhém poločase Bohemians hodně přidali a hned po čtyřech minutách musel zasahovat po střele Mikuše gólman Slavie Hrubeš. Na druhé straně mohl skórovat Juhar, ale Švengera nepřekonal a tak se radovali domácí.

Černý fauloval Mosqueru, rozhodčí Orel neváhal a nařídil pokutový kop. Ten s trochou dávkou štěstí proměnil Jindříšek. Vstřelený gól ještě více povzbudil domácí hráče a po akci Moravce vychytal podruhé v utkání Hrubeš Mikuše.

Dvacet minut před koncem utkání vystřídal Mikuše Lietava a po sedmi minutách se po přihrávce Bratanoviče radoval z gólu, když prostřelil z osmnácti metrů Hrubeše.

Vzápětí se dostal přes Bílka velice jednoduše Pauschek a Hrubeš musel opět čarovat. Osm minut před koncem viděl za nesportovní chování červenou kartu Nitrianský a Bohemians proti oslabenému soupeři bez problémů dovedli utkání do vítězného konce.

8. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 2:0 (0:0)
Branky: 60. Jindřišek z pen., 77. Lietava. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Hock. ŽK: Mosquera - Gecov, Nitrianský, M. Černý. ČK: 81. Nitrianský. Diváci: 5000 (vyprodáno).
Bohemians: Švenger - Pauschek, E. Brabec, Šmíd, Šírl - Jindřišek, J. Rada - Moravec (90. Engelmann), Mosquera (88. Bartek), Bratanovič - Mikuš (71. Lietava). Trenér: Pivarník.
Slavia: Hrubeš - Nitrianský, Latka, Bílek, Juhar - M. Černý, Baéz (65. R. Hrubý), Gecov (46. Kodr), Zmrhal - Milan Škoda - Balaj (77. V. Vukadinovič). Trenér: Beránek.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít