Sledovali jsme ONLINE: Češi vyhráli v Nizozemsku 3:2 a ovládli skupinu

Česká fotbalová reprezentace dokázala zvítězit v Nizozemsku 3:2 a díky souběhu dalších výsledků postupuje na Euro 2016 z prvního místa ve skupině. Národní tým udržel ve druhém poločase náskok, přestože hrál o deseti bez vyloučeného Marka Suchého.

Radost českých fotbalistů po brance Pavla Kadeřábka

Radost českých fotbalistů po brance Pavla Kadeřábka | Zdroj: Reuters

Nizozemci sice začali náporem, ale v prvním poločase stříleli pouze Češi. Ve 24. minutě se po Necidově přiťuknutí řítil sám na branku Pavel Kadeřábek a prostřelil brankáře Zoeta. O 11 minut později se z malého vápna prosadil Josef Šural.

Idylický průběh zápasu ale zkazil dvě minuty před přestávkou Marek Suchý, který coby poslední hráč fauloval Depaye a zaslouženě dostal červenou kartu. Národní tým tak hájil poločasový náskok 2:0 v deseti hráčích.

Když si dal po 20 minutách druhé půle Robin van Persie vlastní branku hlavičkou do protipohybu brankáře Zoeta, zdálo se být rozhodnuto. O chvíli později ale snížil na 1:3 přesnou hlavičkou Klaas-Jan Huntelaar a domácí v honbě za zvratem vyvinuli obrovský tlak.

V 83. minutě odčinil Robin van Persie své zaváhání, když se prosmýkl kolem laxního Václava Procházky a snížil na 2:3. Od té doby létal před Petra Čecha jeden centr za druhým, vyrovnání ale česká obrana nepřipustila.

I v deseti hráčích česká reprezentace zvítězila v Amsterdamu 3:2. Díky vítězství Turecka nad Islandem navíc vyhrála kvalifikační skupinu A s 22 body. Druhý Island má o 2 body méně. Třetí Turecko vybojovalo postup do baráže.

Pro „Oranjes“ prohra znamená jistotu, že jejich národní tým bude poprvé od roku 1984 chybět na mistrovství Evropy.

Utkání skupiny A kvalifikace o postup na mistrovství Evropy fotbalistů v roce 2016:
Nizozemsko - ČR 2:3 (0:2)
Branky: 70. Huntelaar, 83. Van Persie - 24. Kadeřábek, 35. Šural, 66. vlastní Van Persie. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan - Vinčič, Žganec (všichni Slovin.). ŽK: Huntelaar, Blind, Van Persie, Sneijder - Skalák, Gebre Selassie. ČK: 42. Suchý (ČR).
Nizozemsko: Zoet - Tete, Bruma, Van Dijk (64. Dost), Riedewald (39. Van Persie) - Wijnaldum, Sneijder, Daley Blind - El Ghazi (69. Lens), Huntelaar, Depay. Trenér: Danny Blind.
ČR: Čech - Kadeřábek, Suchý, Kadlec, Gebre Selassie - Darida, Pavelka - Skalák, Plašil (86. Škoda), Šural (71. Kalas) - Necid (46. Procházka). Trenér: Vrba.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít