Sledovali jsme ONLINE: Česká fotbalová reprezentace porazila v Ostravě Srbsko 4:1

Česká fotbalová reprezentace se představila ostravským fanouškům poprvé po patnácti letech. A představení to bylo více než úspešné. Češi sice nebyli po celý zápas lepším týmem, ale dokázali být neskutečně efektviní. Čtyřmi góly porazili silné Srbsko. Brankář Vaclík inkasoval pouze jedinou branku.

Kapitán Tomáš Sivok vede českou reprezentaci v přátelském utkání proti Srbsku

Kapitán Tomáš Sivok vede českou reprezentaci v přátelském utkání proti Srbsku | Zdroj: ČTK

Do branky českého týmu se postavil basilejský Tomáš Vaclík. Petr Čech tak nemohl v dnešním zápase vyrovnat rekord Karla Poborského v počtu startů za reprezentaci.

V prvním poločase jsme byli svědky spíše srbské dominance. Hostující hráči drželi míč a byli s ním nebezpeční kolem pokutového území brankáře Vaclíka. Češi se do šancí dostávali zejména po standardních situacích. Z jedné z nich se trefil i kapitán Tomáš Sivok.

Každý takový zápas je důležitý, říká o přípravných utkáních trenér národního týmu Pavel Vrba

Čeští reprezentanti měli problémy v postupové fázi a naopak nebyli schopni eliminovat srbský přechod do útoku. Hosté se k naší brance dostávali středem hřiště nebo po levé straně, naštěstí pro gólmana Vaclíka se v první půli dostali pouze k jediné střele na branku.

Ve druhé půli se hra vyrovnala. Češi se stále častěji dostávali do útoku a pomalu začali tlačit Srby do obrany. Ti se sice snažili být stejně aktivní jako v prvním poločase, ale to se jim nedařilo. Stále častěji ztráceli míč a nebyli schopni dostat se k zakončení.

Česká snaha se zúročila v 64. minutě. Pudil byl při úniku faulován v pokutovém území a následnou penaltu s klidem proměnil Tomáš Necid.

V 71. minutě přišli na hřiště v dresu české reprezentace Ladislav Krejčí s Ondřejem Zahustelem. Nejprve museli přihlížet srbské radosti po gólu Skuletiče, ale pak oba střídající hráči skórovali a stanovili tak konečný výsledek 4:1.

ČR - Srbsko 4:1 (1:0)

Branky: 17. Sivok, 63. Necid z pen., 82. Krejčí, 90. Zahustel - 79. Škuletič. Rozhodčí: Vnuk - Weiss, Vorel (všichni SR). ŽK: A. Mitrovič, Stojkovič (oba Srbsko). Diváci: 14.975.

ČR: Vaclík - Kadeřábek, Sivok, M. Kadlec, Pudil - Darida (86. Vacek), Pavelka - Skalák (71. Zahustel), Dočkal (56. Plašil), Šural (71. Krejčí) - Necid (80. Škoda). Trenér: Vrba.

Srbsko: Stojkovič - Tomovič, Ivanovič, D. Tošič, Kolarov - Milivojevič (69. Gudelj), Matič - Z. Tošič (59. Kostič), Ljajič, Tadič (59. Kataj) - A. Mitrovič (69. Škuletič). Trenér: Čurčič.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít