SLEDOVALI JSME ONLINE: Čeští fotbalisté vyhráli kvalifikační utkání v Turecku 2:1

Česká fotbalová reprezentace potvrdila vynikající vstup do kvalifikace o postup na ME 2016. V Turecku dokázali svěřenci trenéra Vrby otočit nepříznivý vývoj utkání a vyhráli 2:1. Skóre otevřel už v 8. minutě Bulut, ale v prvním poločase vyrovnal Sivok a vítězný gól vstřelil po přestávce Dočkal.

Čeští fotbalisté se radují z vítězného gólu Dočkala v utkání v Turecku

Čeští fotbalisté se radují z vítězného gólu Dočkala v utkání v Turecku | Zdroj: ČTK

Domácí vstoupili do utkání hodně aktivně a hned v 8. minutě se dostali do vedení. Na centr Erkina si naskočil Bulut a hlavičkou přesně ke vzdálenější tyči nedal Čechovi žádnou šanci.

Český tým se však nepoložil a brzy odpověděl. nejdříve našel Krejčí centrem z levé strany volného Rosického, jeho střelu však zablokoval Kaya na rohový kop.

K jeho rozehrání se opět postavil Krejčí, přesným centrem našel Sivoka a obránce tureckého Besiktase hlavou vyrovnal.

Deset minut před přestávkou šel v pokutovém území do souboje Vácha s Turanem. Turecký útočník atak českého záložníka neustál a domácí se vehementně dožadovali odpískání pokutového kopu. Švédský rozhodčí ale faul neviděl.

V závěru prvního poločasu Turecko opět vystupňovalo tlak, dvakrát musel zasahovat Čech a přímý kop Erkina se otřel o levou tyč české branky. Skóre už se ale nezměnilo.

Po přestávce byli aktivnější čeští fotbalisté. Nejdříve těsně minul branku Darida, další šance však skončila gólem. Kadeřábek se nádherně uvolnil na pravé straně, zpětnou příhrávkou našel v pokutovém území Dočkala, který přízemní střelou poslal český tým do vedení.

Největší šanci na vyrovnání měl turecký kapitán Turan, ale hlavou Čecha nepřekonal. Český brankář si poradil i se střelou Erkina, do dalších šancí obrana dirigovaná vynikajícím Sivokem soupeře nepustila. Češi tak vyhráli v Turecku 2:1 a pokračují v kvalifikaci bez ztráty bodu!

Kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2016 - skupina A:

Turecko - ČR 1:2 (1:1)
Branky: 8. Bulut - 16. Sivok, 58. Dočkal. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Özyakup (Tur.). Diváci: 35.000.
Turecko: Zengin - Gönül, Topal, Kaya, Erkin - Inan (79. Özyakup), Tufan, Turan, Sahan (66. Demir) - Töre (68. Adin), Bulut. Trenér: Terim.
ČR: Čech - Kadeřábek, Sivok, M. Kadlec, Limberský - Darida, Vácha - Dočkal (90.+2 Plašil), Rosický, Krejčí (68. Pilař) - Lafata (83. Vydra). Trenér: Vrba.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít