Sledovali jsme ONLINE: Čeští fotbalisté vyhráli v Kazachstánu 4:2

Česká fotbalová reprezentace potvrdila v Astaně skvělý vstup do kvalifikace o EURO 2016. V Kazachstánu získala náskok už v prvním poločase a nakonec houževnatého soupeře porazila 4:2. V tabulce skupiny A tak má po třech zápasech plný počet devíti bodů.

Čeští fotbalisté vstřelili Kazachstánu 4 branky (ilustrační foto)

Čeští fotbalisté vstřelili Kazachstánu 4 branky (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Oproti zápasu v Turecku musel Pavel Vrba udělat vynucenou změnu a místo zraněného kapitána Tomáše Rosického poslal na hřiště Daniela Koláře, české fotbalisty trápil i umělý povrch hřiště, ale brzy se dostali do vedení díky přesné střele Bořka Dočkala k tyči. Záložník Sparty skóroval i ve třetím zápase kvalifikace.

Domácí se díky silovému pojetí postupně v prvním poločase dostávali do zápasu, hrozili hlavně útočníci Chižničenko a Nuserbajev. Hrot polského Kielce Sergej Chižničenko ale svou největší šanci neproměnil.

Do kabin šli čeští fotbalisté s dvoubrankovým náskokem. Zajistil jim ho kapitán Sparty David Lafata, který byl v pravý čas na pravém místě, aby dorazil Kadeřábkovu přihrávku před prázdnou branku. Po 45 minutách tak národní tým vedl 2:0.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky tlačili domácí, obránce Logviněnko dokonce nastřelil tyč. V protiútoku ale Bořek Dočkal přesně našel Ladislava Krejčího, který střelou z prvního doteku zvýšil už na 3:0.

Podle Krejčího měli Češi zápas pod kontrolou, váží si každého bodu

Další branky přinesl až závěr zápasu. Domácí poprvé využili standardní situaci ve 84. minutě, kdy Jurij Logviněnko po rohovém kopu snížil na dvoubrankový rozdíl, o chvíli později se ale na druhé straně otočil s míčem Tomáš Necid a vrátil českému týmu tříbrankové vedení.

Poslední slovo ale měl opět domácí obránce Logviněnko, který si opět nikým nehlídán naběhl na rohový kop a v nastaveném čase upravil konečně skóre na 4:2 pro český národní tým, který má po třech vítězstvích v úvodu kvalifikace v tabulce skupiny A 9 bodů.

Českou skupinu A vede po 3 zápasech Island, porazil i Nizozemsko

Utkání kvalifikace o postup na fotbalové mistrovství Evropy 2016 v Astaně - skupina A:
Kazachstán - ČR 2:4 (0:2)
Branky: 84. a 90.+1 Logviněnko - 13. Dočkal, 45. Lafata, 56. Krejčí, 88. Necid. Rozhodčí: Gestranius - Aravirta, Alakare (všichni Fin.). ŽK: Tagybergen, Šomko, Nuserbajev - Kolář. Diváci: 18.000.
Kazachstán: Sidelnikov - Vorotnikov, Abdulin, Logviněnko - Mirošničenko (83. Bejsebekov), Tagybergen, Karpovič (58. Konysbajev), Šomko - Islamchan - Nuserbajev, Chižničenko (70. Nurgalijev). Trenér: Krasnožan.
ČR: Čech - Kadeřábek, Sivok (81. Procházka), M. Kadlec, Limberský - Darida, Vácha - Dočkal, Kolář, Krejčí (69. Pilař) - Lafata (79. Necid). Trenér: Vrba.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít