Sledovali jsme ONLINE: Fotbalisté Jablonce zvítězili v Liberci 1:0

Baumit Jablonec slaví historické vítězství, když poprvé v historii vzájemných zápasů vyhrál na hřišti Slovanu Liberec. Jediný gól závěrečného zápasu 13. kola zařídil po rohovém kopu Martin Doležal. Baumit díky třem bodům ztrácí v tabulce jediný bod na druhou Spartu.

Historickou výhru Jablonce v Liberci zařídil jediným gólem zápasu Martin Doležal | Zdroj: ČTK

Větší šance měl během první pětačtyřicetiminutovky domácí Liberec, už v páté minutě mířil David Pavelka jen těsně vedle. O deset minut později si záložník Liberce naběhl na Mudrův centr, ale chytrým zakončením do protipohybu jabloneckého brankáře Hrubého trefil pouze tyč.

Podruhé zněla tyč za Hrubým ve 20. minutě, když na ni jablonecký gólman vytěsnil střelu Dzona Delarge.

Jablonec měl největší šanci po zmatcích v liberecké obraně, kterou nedokázal využít Martin Doležal a mířil pouze nad branku. V závěru poločasu se k zakončení opět probíjel David Pavelka, ale obě jeho střely zablokoval obránce Kysela, takže první poločas skončil bez branek.

Ve druhém poločase byl naopak aktivnější Jablonec, Kopicovu střelu v 53. minutě sice zastavila tyč, o pět minut později ale Pernica prodloužil rohový kop Jablonce přímo k Martinu Doležalovi, který poslal Baumit do vedení.

Standardky jsou naší předností, ví jablonecký střelec Martin Doležal

Liberec se snažil skóre srovnat. Ve zbytku zápasu hrál velmi tvrdě, ale uškodilo mu vynucené střídání Pavelky a pevná obrana Jablonce ho nepustila do trvalejšího tlaku. Jedinou výraznější šanci měl v nastavení střídající Hadaščok, ale netrefil branku.

Fotbalisté Jablonce zvítězili na hřišti Liberce poprvé v historii vzájemných zápasů, díky výsledku 1:0 také jejich tým získal titul "Král Ještědu." V tabulce se dotáhl na bod za druhou Spartu.

13. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 58. Martin Doležal I. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Fišer. ŽK: Pavelka, Šural, Mudra, M. Jarolím - Romera. Diváci: 7238.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít