Sledovali jsme ONLINE: Fotbalisté prohráli na Letné s Tureckem 0:2

Přesně po roce se česká fotbalová reprezentace střetla s Tureckem. Na rozdíl od loňského zápasu v Istanbulu ale Čeští fotbalisté nedokázali otočit nepříznivý vývoj a prohráli 0:2 po dvou brankách ve druhém poločase.

Tomáš Vaclík při své reprezentační premiéře neměl na Inanovu penaltu nárok

Tomáš Vaclík při své reprezentační premiéře neměl na Inanovu penaltu nárok | Zdroj: ČTK

Historicky první domácí prohra s Tureckem nic nemění na postupu české reprezentace na Euro. Reprezentace ale nedokázala využít zaváhání Islandu a v kvalifikační skupině je stále druhá. Turecko se opět dostalo před Nizozemsko na třetí místo zajišťující baráž.

Jedinou větší šanci v prvním poločase měl liberecký záložník Josef Šural, který si ve 42. minutě výborně naběhl na Kadeřábkův centr z pravé strany, hlavička ve vyložené pozici se mu ale nepovedla. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Po hodině hry se fanoušci dočkali branky, radovali se ti turečtí. Hlavní rozhodčí Atkinson posoudil souboj Nováka s Azizem jako penaltový a pokutový kop proměnil Selcuk Inan.

Češi pod vlivem nepříznivého vývoje více otevřeli hru, ale stále se nedokázali dostat do zakončení, naopak dávali soupeři možnost k protiútokům.

První velkou šanci neproměnil Volkan Sen, 11 minut před koncem ale Arda Turan našel přesně Hakana Calhanogla, jenž ranou z úhlu pojistil turecké vítězství 2:0.

Tři body za vítězství Turecko posunulo zpět na třetí místo ve skupině. Nizozemci totiž vyhráli v Kazachstánu 2:1. Češi naopak promarnili šanci na posun do čela, když nevyužili remízy Islandu s Lotyšskem.

Kvalifikace na ME 2016 ve fotbale:
Skupina A:
Praha: ČR - Turecko 0:2 (0:0)
Branky: 62. Inan z pen., 80. Calhanoglu. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child (všichni Angl.). ŽK: Krejčí, Dočkal, Pavelka, Novák - Özbayrakli, Sen. Diváci: 17.190.
ČR: Vaclík - Kadeřábek, Suchý, Procházka, Novák - Dočkal (78. Petržela), Darida, Šural (67. Škoda), Pavelka, Krejčí (54. Skalák) - Lafata. Trenér: Vrba.
Turecko: Babacan - Özbayrakli, Aziz, Balta, Erkin - Inan - Tufan, Özyakup (87. Topal), Turan (85. Töre) - Calhanoglu, Tosun (64. Sen). Trenér: Terim.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít