Sledovali jsme ONLINE: Fotbalisté Sparty remizovali v Evropské lize s Neapolí 0:0

Fotbalisté Sparty remizovali v předposledním utkání základní skupiny Evropské ligy s Neapolí 0:0 a postup do vyřazovací části soutěže stále nemají jístý.

Sparťanský brankář Štěch zasahuje před neapolským Lópezem

Sparťanský brankář Štěch zasahuje před neapolským Lópezem | Zdroj: Reuters

Sparťané se až na výjimky vyvarovali chyb v obraně a soupeře tak nepustili do vyložených příležitostí. Může je ale mrzet to, jak naložili s těmi svými.

Hlavně v první půli měli dobré možnosti, jak překonat gólmana Rafaela. Nepovedlo se to ale ani Dočkalovi, Hušbauerovi, jehož střelu zastavilo břevno a ani málo důrazným Lafatovi s Krejčím při dorážkách. A trenér Lavička po utkání řekl, že neproměněnou největší šanci utkání Lafatovi vyčítat nebude.

Ve druhém poločase pak zvonilo neapolské břevno ještě jednou, když se v 75. minutě dostal k odraženém balonu po rohu Matějovský, vystřelil zhruba z 20 metrů a na brankovou konstrukci tečoval jeho střelu obránce Mesto.

Čekal jsem, že Neapol bude zakončovat častěji, přiznal brankář Sparty Štěch

A protože brankáře Sparty Marka Štěcha italské družstvo příliš neprověřilo, musel bojovat se zimou. „Trošičku jsem mrznul, tak jsem se snažil hýbat. Jsem za ten zápas moc rád. Jsem rád, že jsem udržel čisté konto, ale je škoda, že jsme nevyhráli a nemáme 3 body."

Aktivní Marek Matějovský v duelu proti Neapoli | Foto: Reuters

Remíza 0:0 už jasně posílá do jarní fáze Evropské ligy desetibodovou Neapol. Sparta má sice stejně bodů, ale horší vzájemnou bilanci, a tak musí v posledním kole skupiny bodovat v Bernu. Švýcarský tým Young Boys totiž vyhrál v Bratislavě 3:1 a po pěti zápasech má bodů 9.