Sledovali jsme ONLINE: Jablonec vyhrál v Kodani a postoupil do play-off EL

Fotbalisté Jablonce dokázali vyhráli na hřišti FC Kodaň 3:2 a po domácí prohře 0:1 postoupili do další fáze Evropské ligy. Už v prvním poločase vymazal ztrátu z prvního duelu Wágner, po přestávce zvýšil na rozdíl dvou gólů Greguš. Domnácí snížili Jörgensenem, ale Pospíšil vrátil Jablonci dvougólový náskok. Gól Santandera v závěru zápasu už na postupu Sveročechů nic nezměnil.

Jablonecký Tomáš Wágner se raduje z úvodního gólu v utkání Evropské ligy v Kodani | Zdroj: ČTK

Po úvodním oťukávání se do první šance dostal Jablonec a hned z toho byl gól. Po obléhání domácí branky se míč dostal k Wágnerovi, který sice inkasoval úder do obličeje, ale vstřelil při tom úvodní branku zápasu - 0:1!

Hned z protiútoku mohla Kodaň vyrovnat. Naštěstí pro severočeský tým Santander těsně nedosáhl na přízemní centr z levé strany.

Jablonec je v euforii. Přešli jsme přes evropský tým, raduje se kouč Šilhavý

Ještě větší šanci měli domácí o dvě minuty později. Po rohovém kopu Augustinssona nepředvedl Hrubý jistý zákrok, vyrazil míč pouze na hranici pokutového území a střelu Delaneyho zblokovali obránci.

Na druhé straně mohl zvýšit na rozdíl dvou gólů Wágner. Po centru Nováka se mu bohužel nepodařilo protlačit míč za záda Andersena.

Druhý poločas začal pro hosty výborně, po devíti minutách hry se z přímého kopu nádherně trefil Greguš - 0:2!

Za dalších deset minut byl vyloučený za protesty Verbič, ale domácí stejně utkání zdramatizovali. Jörgensen po pěkné individuální akci snížil na 1:2!

Klid na jablonecké kopačky vrátil další krásnou střelou z hranice pokutového území Pospíšil - 1:3!

Ale závěr byl ještě dramatický. Po centru Kuska snížil hlavou Santander na 2:3 a v nastavení zaváhal ve velké šanci Nilsson.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

FC Kodaň - FK Jablonec 2:3 (0:1)
Branky: 72. N. Jörgensen, 88. Santander - 14. Wágner, 53. Greguš, 83. Pospíšil. Rozhodčí: Trattu - Soteriu, Viktoros (všichni Kypr). ŽK: Kvist, Santander - Wágner, Hübschman, Greguš, Mingazov. ČK: 64. Verbič (Kodaň). Diváci: 14.142. První zápas: 1:0, postoupil Jablonec.
Kodaň: Andersen - Ankersen (86. Nilsson), Antonsson, M. Jörgensen, Augustinsson - Kvist (61. Kusk), Amartey, Delaney, Verbič - Santander, N. Jörgensen. Trenér: Solbakken.
Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman - Masopust (72. Mingazov), Pospíšil, Greguš, Crnkič (88. Rossi) - Wágner (82. Doležal). Trenér: Šilhavý.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít