Sledovali jsme ONLINE: Plzeň míří za titulem, po výhře na Spartě vede o 6 bodů

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli ve šlágru 27. kola Synot ligy na Spartě 2:0 a rázně vykročili za ziskem mistrovského titulu. Do konce soutěže zbývají tři kola a Plzeň má v čele náskok 6 bodů.

Hráči Plzně se radují z úvodního gólu, který vstřelil Jan Holenda

Hráči Plzně se radují z úvodního gólu, který vstřelil Jan Holenda | Zdroj: ČTK

První minuty zápasu patřily spíše Plzni, která byla častěji u míče a Spartu trochu zaskočila svojí aktivitou.

S přibývajícími minutami ale přebírali iniciativu domácí, ale na jejich kontě přibývaly pouze rohové kopy. První šanci zápasu měli plzeňští.

Po chybě Brabce se míč v pokutovém území odrazil k Holendovi a útočník Plzně z velice slibné pozice přestřelil branku Štěcha.

Sparta odpověděla po půlhodině hry a opět to bylo po chybě soupeře. Tentokrát se nepodařil odkop Kovaříkovi, míče se zmocnil Lafata a bez přípravy těsně minul Kozáčikovu branku.

Největší šanci prvního poločasu však neproměnil Krejčí. Po ideální přihrávce Dočkala byl sám pře Kozáčikem, ale zpracování mu trvalo příliš dlouho a brankář Plzně mu včasným vyběhnutím příležitost zmařil.

Po sedmi minutách druhého poločasu se poprvé měnilo skóre. Holenda u postraní čáry lehce přešel přes Holka a jeho střelu tečoval Costa za bezmocného Štěcha - 0:1!

Sparta po inkasovaném zvýšila obrátky a k vidění byl výborný fotbal. V 69. minutě nacentroval míč do pokutového území Kovařík na hlavu Hubníka a plzeňský stoper poslal o tyč míč do branky - 0:2!

Sparťané se snažili tlačit před plzeňskou branku, na rohové kopy vyhráli 11:0, ale Kozáčika nepřekonali. Poslední velkou možnost měl Kadeřábek, ale opět trefil pouze brankáře Viktorie.

Plzeň dotáhla utkání do vítězného konce a už v příštím utkání může získat titul. Stačí jí k tomu vyhrát doma nad Jihlavou.

27. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)
Branky: 52. Holenda, 69. R. Hubník. Rozhodčí: Borbalán - Martínez, Prieto (všichni Šp.). ŽK: Lafata, Konaté, Costa, Matějovský, Dočkal - Vaněk, Hořava, Rajtoral, Limberský. Diváci: 18.632.
Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Vácha, Matějovský - Kadlec (75. Řezníček), Dočkal, L. Krejčí (54. Konaté) - Lafata. Trenér: Ščasný.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Procházka, Limberský - Pilař (86. Petržela), Vaněk, D. Kolář (90. Baránek), Hořava, Kovařík - Holenda (82. Mahmutovič). Trenér: M. Koubek.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít