Sledovali jsme ONLINE: Plzeň podlehla Maccabi 0:2 a půjde do play-off EL

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli ve 3. předkole Ligy mistrů s izraelským Maccabi Tel Aviv 0:2. První gól vstřelil po faulu Limberského z pokutového kopu Zahavi a stejný hráč se prosadil i sedm minut před koncem, když překonal Kozáčika po centru Shpungina. Viktoria Plzeň si tak Ligu mistrů nezahraje, čeká ji play-off Evropské ligy.

Plzeňský Ondřej Vaněk střílí v utkání 3. předkola Ligy mistrů proti Maccabi Tel Aviv | Zdroj: ČTK

Utkání začalo z obou stran opatrně, ani jedno mužstvo nechtělo zbytečně inkasovat a v úvodních patnácti minutách stojí za zmínku pouze střela Vaňka, při které se vyznamenal hostující brankář Pablo.

V 19. minutě zahrávali fotbalisté Macabi Tel Aviv přímý kop a s tvrdou střelou kapitána Zahaviho měl hodně práce gólman Kozáčik. Nicméně za pomoci obránců se mu podařilo celou situaci vyřešit.

V závěru prvního poločasu se na hřišti přitvrdilo, rozhodčí udělil na každé straně jednu žlutou kartu, ale gólové šance k vidění nebyli.

Druhý poločas začal pro Plzeň smolně. Hned ve třetí minutě trefil Mahmutovič břevno. Gólu byl blízko i Hořava, ale z ideální pozice trefil z přímého kopu pouze zeď.

Čtrnáct minut před koncem zápasu pak fauloval Limberský Zahaviho a sám kapitán izraelského týmu pokutový kop bezpečně proměnil - 0:1!

Rozhodující gól přišel v 83. minutě. Na centr Shpungina si naběhl Zahavi, dostal se před Procházku a střelou na zadní tyč překonal Kozáčika - 0:2!

V závěru si domácí vytvořili ještě dvě šance. Ale první neproměnil Holenda, ve druhé vychytal Kopice brankář Pablo. Plzeň tak stejně jako Sparta skončila v Lize mistrů a bude hrát play-off o postup do Evropské ligy.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň - Maccabi Tel Aviv 0:2 (0:0)
Branky: 76. z pen. a 83. Zahavi. Rozhodčí: Aranovskij - Vojťuk, Bekker (všichni Ukr.). ŽK: Vaněk, Limberský - Zahavi, Igiebor, Pablo. Diváci: 11.242. První zápas 2:1, postoupilo Maccabi.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Vaněk, Hořava - Petržela (82. Kopic), D. Kolář (85. Holenda), Kovařík - Mahmutovič (58. Ďuriš). Trenér: M. Koubek.
Maccabi: Pablo - Špungin, Tibi, Ben Haim I, Ben Haruš - Alberman, Igiebor - Rikan (65. Vermouth), Itzhaki (73. Micha), Ben Haim II (58. Mitrovič) - Zahavi. Trenér: Jokanovič.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít