Sledovali jsme ONLINE: Plzeň udolala Teplice a zůstává v čele tabulky

Fotbalisté Plzně porazili v desátém ligovém kole Teplice 1:0 a před reprezentační přestávkou se vrátili do čela tabulky o bod před mistrovskou Spartu. Duel rozhodl v 48. minutě hlavičkou Lukáš Hejda.

Plzeňští fotbalisté (v červeném) porazili Teplice nejtěsnějším rozdílem

Plzeňští fotbalisté (v červeném) porazili Teplice nejtěsnějším rozdílem | Zdroj: ČTK

Viktoriáni měli od úvodních minut více ze hry, ale domácí trápila koncovka. Po třinácti minutách se před v šanci zjevil Tecl, ale Grigar stihl zasáhnout. Teplický brankář svůj tým zachránil i po střele Vaňka.

Ve 28. minutě se do další velké šance dostal Kolář, kterého přesným obloučkem našel Hrošovský. Domácí záložník zakončil z voleje, ale kromě Grigara přehodil i branku. Kolář se dostal k zakončení z dobré pozice i krátce před přestávkou, ale mířil jen doprostřed teplické branky.

Nejproduktivnější útok Synot ligy se prosadil až tři minuty po změně stran. Po nakrátko rozehraném rohu nacentroval Hrošovský na stopera Hejdu, který ve vzduchu přetlačil Matulu a míč dotlačil ke vzdálenější tyči.

Po hodině mohl zvýšit Pilař, ale rychlý brejk zakončil jen střelou do tyče. Poté se osmělily i Teplice, ale při Litsingiho střele si připsal první ostřejší zákrok i Kozáčik a Krob těsně nedosáhl na střílený centr Vůcha.

Zápas mohl definitivně rozhodnout Pilař, jenže spálil i druhou velkou tutovku. Po centru Hořavy byl sám před Grigarem, ale míč poslal těsně vedle. Klid do domácích řad nevnesl ani Kovařík. Tomu po individuální akci zkazil radost Grigar, jenž jeho střelu vytěsnil konečky prstů na břevno.

10. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branka: 48. Hejda. Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Hock. ŽK: Litsingi, Krob (oba Teplice). Diváci: 10 213.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít