Sledovali jsme ONLINE: Plzeň zvítězila v Jablonci 2:1 a přezimuje na prvním místě tabulky

Fotbalisté Plzně zvítězili na závěr ligového podzimu 2:1 v Jablonci a v tabulce přezimují na prvním místě. O výhře Západočechů rozhodl v posledních vteřinách nastavení Radim Řezník.

Hráči Plzně mohli po zápase slavit. Do jarní části sezony vykročí z prvního místa tabulky. | Zdroj: ČTK

„Moc gólů nedávám, jsem rád za každý. Věděli jsme, že Sparta vyhrála, a nezbývalo nám, než abychom vyhráli. Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Zápas pro nás měl šťastný konec,“ přiznal po zápase šťastný střelec Radim Řezník.

Plzeň nastoupila v Jablonci bez zraněného Hořavy a jeho rychlá myšlenka hostům od úvodních minut chyběla. Domácí středopolaři byli aktivnější a Západočechy především v úvodu přehrávali. Skóre se ale v první půli neměnilo, a to ani po slibných šancích jabloneckých Crnkiće a Romery.

00:00 / 00:00

Se střelcem rozhodující branky Radimem Řezníkem mluvil po zápase Jan Kaliba

„Jablonečtí napadali naši rozehrávku a donutili nás nakopávat míče na Teclíka (Tecl - pozn.). Nebyl to pro nás dobrý zápas,“ vysvětloval pětadvacetiletý bek.

Po přestávce udeřil hned pár minut po přestávce právě Stanislav Tecl. Plzeňský útočník zakončil rychlý brejk, který odstartoval nápaditým uvolněním Kolář.

Baumit gól nepoložil. Naopak, stále se snažil atakovat Kozáčikovu branku. Jablonecké snažení korunoval střelou zpoza velkého vápna Jan Kopic.

Vyrovnanou a takticky dohrávanou koncovku zápas směřoval k dělbě bodů. Proti byl ale Radim Řezník. Plzeňský obránce si zpracoval míč ve vápně a střelu k tyči poslal viktoriány zpátky na první místo ligové tabulky.

„Rozhodl jsem se vystřelit a zaplaťpánbůh, že to tam spadlo. Je pro nás psychickou výhodou být na prvním místě,“ oddechl si po zápase Radim Řezník.

Jablonec tak okusil domácí porážku v této ligové sezoně vůbec poprvé a ze třetí příčky ztrácí na Plzeň pět bodů. Druhé Spartě, která se po výhře 2:0 v Jihlavě dostala na několik hodin před Plzeň, chybí na vedoucího rivala jeden bod.

16. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň 1:2 (0:0)

Branky: 66. Kopic - 52. Tecl, 90.+2 Řezník. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Mencl. ŽK: F. Novák, Hübschman, Mingazov - Kovařík. Diváci: 5089.
Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Hübschman - Kopic, Mingazov (90. Mišůn), M. Pospíšil, Crknič (71. Jun) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, R. Hubník, Procházka, Kovařík - Vaněk, Hrošovský - Petržela, D. Kolář (81. Bakoš), Pilař (74. Rajtoral) - Tecl (89. Holenda). Trenér: M. Koubek.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít