Sledovali jsme ONLINE: Plzni po prohře uniká postup, Slovan veze body z Groningenu

Fotbalistům Viktorie Plzeň se výrazně vzdálil postup ze skupiny Evropské ligy. Po dvou brankách mladíka Schobesbergera prohrála domácí zápas s Rapidem Vídeň 1:2 a její šance jsou už pouze teoretické. O postup naopak výrazně bojuje Liberec, který v Groningenu zvítězil 1:0.

Kolář s Rajtoralem zatím pouze přihlíželi radosti Rapidu Vídeň

Kolář s Rajtoralem zatím pouze přihlíželi radosti Rapidu Vídeň | Zdroj: ČTK

Velkou ránu ambicím na postup ze skupiny dal Viktorii Plzeň už ve 13. minutě záložník Rapidu Vídeň Philipp Schobesberger, který využil přihrávku za obranu a překonal Kozážika. 21letý talent rakouského klubu měl i další šanci, nechal se ale vytlačit z ideální střelecké pozice.

Až pak začal český mistr přebíra iniciativu. První velkou šanci měl po půlhodině Hořava, z voleje po Limberského centru však netrefil branku. Podobně špatně mířil i o chvíli později Kovařík, a tak Plzeň po poločase prohrává 0:1.

Po přestávce pokračovala přehlídka nepřesných zakončení Viktorie. Mimo mířili Kovařík i Hořava. Trenérovi Krejčímu ale 20 minut před koncem vyšlo střídání: Koláře nahradil Holenda, který po minutě na hřišti trefil tyč, v další akci ale už mířil přesně a vyrovnal.

Obrovské štěstí měl i na druhé straně střelec Schobesberger. Při samostatném úniku v 77. minutě na hraně pokutového území zavrávoral, ale míč si ukopl mimo Kozáčikův dosah tak, že skončila až v brance. Plzeň následně byla v závěru aktivnější, ale do větší šance se nepropracovala a Rapid si vítězství 2:1 pohlídal.

Souběžně se zápasem Plzně hrál i liberecký Slovan, který bojoval o další body v nizozemském Groningenu a zvítězil po šťastné trefě Zdeňka Folprechta. Třetí český zástupce, Sparta, rozehraje svůj zápas po deváté hodině večer.

Skupina E
Viktoria Plzeň- Rapid Vídeň 1:2 (0:1)
Branky: 72. Holenda - 13. a 77. Schobesberger. Rozhodčí: Banti - Costanzo, Meli (všichni It.). ŽK: Limberský, Hořava - Dibon. Diváci: 11.691.

Skupina F
FC Groningen - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 81. vlastní Padt. Rozhodčí: Borski - Rostkowski, Boniek (všichni Pol.). ŽK: Hoesen, Bacuna - Šural.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít