Sledovali jsme ONLINE: Rosický a Necid otočili zápas s Ruskem, Češi vyhráli 2:1

Česká fotbalová reprezentace zakončila soustředění před mistrovství Evropy vítězstvím proti Rusku. O výsledek 2:1 se ve druhém poločase postarali Tomášové Necid a Rosický. Generálku na Euro odehrají fotbalisté v neděli v Praze proti Jihokorejcům.

Vyrovnávací gól českého týmu vstřelil Tomáš Rosický | Zdroj: ČTK

„Rosický snáší zápasovou zátěž mnohem líp a ukázal, proč do výběru patří. Jsem rád, že se nám daří. Je to o celém mužstvu a po herní stránce je to slušné. Ale je tam spousta chyb v rozehrávce a musíme hráče upozornit, že to se stát nesmí,“ zhodnotil zápas Pavel Vrba.

Jeho tým prohrával právě po jedné z nepřesných rozehrávek v úvodu zápasu. Petra Čecha prostřelil Kokorin.

Českou hru provázela řada nepřesností. Když už se národní tým dostal k zakončení, zastavil ho odmávaný ofsajd. Další komplikací bylo neplánované brzké střídání Bořka Dočkala ještě před koncem prvního poločasu.

Hned po změně stran se rychlý kontr povedl také Čechům. Tomáš Rosický rozjel celou akci a pak si správně počkal na zpětnou hlavičku střídajícího Tomáše Necida. Záložník odcházející z Arsenalu přesnou ranou srovnal na 1:1.

„Nejsem žádný velký střelec a pro mě se každý gól počítá, zvlášť když znamená srovnání. Je povzbuzující, že jsme vyhráli. Ve hře máme dobré i strašné věci. Třeba ten první gól. Nebyli jsme pod tlakem a přišla špatná rozehrávka a ztráta. Dvě obrovské chyby najedou,“ říká Tomáš Rosický.

Můžeme hrát s těmi nejlepšími, říká Necid. Proti bývalým spoluhráčům oprášil ruštinu

Ve druhém poločase Češi pookřáli a vytvořili si množství brankových příležitostí. Obrovskou šanci měl Krejčí, který hlavičkoval těsně vedle. Do podobných míst mířil i Kadlec.

Rusům mohl vítězství zajistil Igor Denisov, po jeho ráně Petr Čech chyboval a vyrazil ji pouze do vlastní tyče. Odtamtud se však největší ruská šance zápasu odrazila zpět do hřiště.

V závěru si Tomáš Necid řekl o pozici prvního útočníka pro Euro. V pokutovém území si našel prostor, dostal přihrávku od Krejčího a nekompromisní placírkou rozhodl o vítězství 2:1.

Rovnou z Innsbrucku se česká reprezentace vrací z rakouského soustředění zpět do Čech. Generálku má naplánovanou na neděli odpoledne proti Jihokorejcům.

Přípravné fotbalové utkání v Innsbrucku:
ČR - Rusko 2:1 (0:1)
Branky: 49. Rosický, 90. Necid - 7. Kokorin. Rozhodčí: Schörgenhofer - Winsauer, Brandner (všichni Rak.). Diváci: 650.
ČR: Čech - Gebre Selassie, Hubník (46. Sivok), Kadlec, Limberský (64. Kadeřábek) - Darida, Pavelka (46. Plašil) - Dočkal (41. Skalák), Rosický (85. Kolář), Krejčí - Lafata (46. Necid). Trenér: Vrba.
Rusko: Lodygin (46. Guilherme) - Smolnikov, V. Berezuckij (63. Neustädter), Ignaševič, Torbinskij (63. Kombarov) - Denisov, Ivanov (63. Golovin) - Šatov, Smolov, Kokorin (63. Samedov) - Dzjuba (46. Mamajev). Trenér: Sluckij.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít