Sledovali jsme ONLINE: Škoda otočil zápas. Fotbalisté porazili Kazachy 2:1

Pavlu Vrbovi vyšlo střídání a česká fotbalová reprezentace si připsala první výhru v letošním roce. O výhru 2:1 nad Kazachstánem se postaral Milan Škoda, který dvěma góly ve druhém poločase otočil bídně se vyvíjející zápas.

Milan Škoda rozhodl zápas dvěma góly

Milan Škoda rozhodl zápas dvěma góly | Zdroj: Reuters

Zdlouhavé kombinace českého týmu v prvním poločase postrádaly rozhodující nápad. Zato Kazaši zlobili rychlými protiútoky. Po jednom z nich ve 21. minutě vybojovali rohový kop a Logviněnko překonal Petra Čecha hlavičkou do protipohybu.

Největší šanci na vyrovnání měl David Limberský. Svou střelu z hranice pokutového území ale namířil pouze do břevna. Nedokázal tak vymazat překvapivé vedení Kazachstánu 1:0 po prvním poločase.

Do druhého poločasu naběhl útočník Milan Škoda s cílem přidat na důrazu bezzubé české ofenzivě. Povedlo se mu to v 74. minutě, když si naběhl na Dočkalův centr mezi 2 obránce a vyrovnal.

Svou výbornou formu na začáku sezony potvrdil útočník Slavie 4 minuty před koncem, když si naběhl na centr dalšího střídajícího hráče, Josefa Šurala, a hlavou rozhodl. Tým Pavla Vrby zvítězil 2:1.

Český tým tak navázal na loňské vydařené výkony v kvalifikaci, během kterých získal plný počet 12 bodů ze čtyř zápasů, mezi nimi i za říjnové vítězství 4:2 v Astaně. Poslední dva zápasy se ale Čechům nepovedly a po prohře na Islandu a remíze s Lotyšskem spadl národní tým na druhé místo ve skupině.

Národnímu týmu vyhovují i další výsledky ve skupině A. Island vyhrál gólem z pokutového kopu v Nizozemsku 1:0, Turecko ztratilo dva body s Lotyšskem po remíze 1:1.

Utkání skupiny A kvalifikace mistrovství Evropy ve fotbale 2016 v Plzni:
ČR - Kazachstán 2:1 (0:1)
Branky: 74. a 86. Škoda - 21. Logviněnko. Rozhodčí: Strömbergsson - Culum, Gustavsson (všichni Švéd.). ŽK: Šomko (Kazachstán). Diváci: 10.572.
ČR: Čech - Kadeřábek, Suchý, Procházka, Limberský - Darida (68. Šural), Pavelka - Dočkal, Skalák (46. Škoda), Krejčí (85. Kopic) - Lafata. Trenér: Vrba.
Kazachstán: Pokatilov - Gurman, Malyj, Logviněnko, Šomko - Kuat, Islamchan (78. Sujumbajev), Smakov - Džolčijev, Nuserbajev (72. Chižničenko), Konysbajev (88. Kukejev). Trenér: Krasnožan.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít