Sledovali jsme ONLINE: Slavia vyhrála derby 1:0. Rozhodla střela Zmrhala

Fotbalisté Slavie Praha po třech letech vyhráli derby pražských "S". Spartu doma porazili 1:0, když jediný gól vstřelil na konci prvního poločasu záložník Jaromír Zmrhal s přispěním velké chyby brankáře Bičíka. V tabulce Synot ligy je Slavia čtvrtá, Sparta už vede pouze o skóre.

Vítězství Slavie zařídil Jaromír Zmrhal

Vítězství Slavie zařídil Jaromír Zmrhal | Zdroj: ČTK

Sparťané se v úvodu zápasu dožadovali pokutového kopu po ruce Davida Jablonského, jinak ale byli aktivnější domácí. V šancích byli Milan Škoda, Souček či Gruzínec Kenija.

Prosadil se ale až v samém závěru prvního poločasu Jaromír Zmrhal, jehož střela z 25 metrů prošla Bičíkovi pod rukama a dokutálel se do sítě. Okamžitě po gólu rozhodčí Zelinka ukončil první poločas.

Ve druhém poločase měla více ze hry Sparta, vypracovala si ale pouze jednu velkou příležitost, když střídající Kehinde Fatai trefil pouze tyč.

Letenskému týmu uškodili i vlastní fanoušci, kteří házením pyrotechniky na hřiště přerušili hru a zabránili tlaku svých oblíbenců, kteří poprvé v sezoně v domácí soutěži prohráli.

Po výhře 1:0 se Slavia posunula v tabulce Synot ligy na čtvrté místo a trenér Dušan Uhrin mladší může slavit první vítězství v derby. Sparta už vede tabulku před Plzní pouze o skóre.

Nejvzácnější gól kariéry, raduje se Zmrhal. Slavii táhli i fanoušci

8. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka: 45.+1 Zmrhal. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, J. Paták. ŽK: Souček, Mikula, Milan Škoda, Zmrhal, Berkovec - Frýdek, Costa, Brabec. Diváci: 17.663.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít