Sledovali jsme ONLINE: Sparta gólem v závěru porazila v derby Slavii 2:1

Ve 23. kole Synot ligy porazila v pražském derby Sparta na Letné Slavii 2:1, když dokázala ve druhém poločase otočit nepříznivý vývoj skóre po brance Škody. V 66. minutě vyrovnal Lafata a v samotném závěru rozhodl po rohovém kopu a hlavičce Costy Brabec.

David Lafata (v červeném) ze Sparty vyrovnává v derby se Slavií na 1:1. Vpravo Martin Latka a brankář Berkovec | Zdroj: ČTK

Utkání začalo pro všechny fanoušky Sparty pořádným šokem. Hned v 5. minutě se Škoda uvolnil přes Brabce, v pokutovém území si vychutnal Holka a střelou mezi nohy brankáře Štěcha otevřel skóre.

Sparta se v dalších minutách snažila o vyrovnání, ale do šancí je pozorná obrana Slavie nepouštěla. Největší možnost ke vstřelení gólu měla ze dvou přímých kopů. Vácha ale trefil porithráče ve zdi a Dočkal clonícího spoluhráče.

Nejblíže byl gólu ale opět kanonýr Slavie. Ve 33. minutě se opět uvolnil přes Brabce a krásnou střelou orazítkoval břevno Štěchovy branky. Vzápětí zachránil Spartu při velkém závaru Holek.

Poslední šanci na vyrovnání měl pět minut před přestávkou Dočkal. Míč mu krásně sklepl Kadlec, Dočkal si položil Baéze, ale pak zamířil nad branku Berkovce.

Ve druhém poločase se Sparta sice snažila, ale dlouho nemohla najít recept na pozornou obranu Slavie. Naopak v 55. minutě měl na noze druhý gól Slavie Hrubý, který šel sám na brankáře Štěcha, ale gólman Sparty vytáhl výborný zákrok a zachránil svůj tým.

O deset minut později totiž vyrovnal Lafata, když skluzem dorazil do branky vyraženou střelu Dočkala. Od té doby už se Slavia jenom bránila a Sparta se snažila o vítězný gól.

To se jí nakonec podařilo, když v 89. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Dočkala Costa a míč dorazil do branky důrazný Brabec. Sparta tak v 283. derby porazila Slavii 2:1 a stáhla náskok vedoucí Plzně na dva body. Viktoria však má k dobru zítřejší utkání s Brnem.

23. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Slavia Praha 2:1 (0:1)
Branky: 66. Lafata, 89. J. Brabec - 4. Milan Škoda. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Nádvorník. ŽK: Kadlec, Konaté - Latka, Baéz, Kenija, Berkovec, R. Hrubý. Diváci: 18.665 (vyprodáno).
Sparta: Štěch - Mareček (57. Konaté), J. Brabec, Holek, Costa - Vácha - Kadlec (90. Kováč), Dočkal, Matějovský (77. Řezníček), L. Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.
Slavia: Berkovec - Švec (85. Boudjemaa), Latka, Bílek, Tamás - Baéz, Piták - R. Hrubý, Kenija (90. Červenka), Prošek (59. Dostál) - Milan Škoda. Trenér: Beránek.