Sledovali jsme ONLINE: Sparta otočila duel se Slavií a vyhrála 3:1

Tradičním derby pražských 'S' dnes vyvrcholilo 22. kolo fotbalové Synot ligy. Lepší vstup do utkání měla překvapivě Slavia, která díky gólu Škody ovládla první poločas v poměru 1:0. Druhá půle však přinesla zcela jiný průběh, když Sparta zabrala a třemi góly otočila stav utkání na konečných 3:1.

Sparta dnes hostí Slavii

Sparta dnes hostí Slavii | Zdroj: ČTK

První poločas nabídl spíše bitvu než pohledný fotbal. Více ze hry měla podle předpokladů Sparta, jenže jediný gól první půle vstřelila Slavia.

V 6. minutě se krátce po rohu Slavie k míči dostal Milan Škoda, který přesnou střelou překonal Bičíka. Pro Škodu to byla 11. branka v aktuální sezoně.

Sparta následně hosty tlačila, ale do větších šancí se nedostala. To potvrzoval i počet střel, když domácí na bránu Slavie v prvních 45 minutách vystřelili pouze jednou.

Druhý poločas však následně nabídl jinou podívanou. Tlak Sparty postupně sílil a v souvislosti s tím přibývaly i góly v bráně Slavie.

Fotbalová Plzeň porazila Liberec a vyhrála pojedenácté v řadě

V 56. minutě se nejprve hlavičkou prosadil Lafata, kterého krátce před tím dlouhým autovým vhazováním našel Frýdek.

Do vedení pak Spartu v 74. minutě poslal Costa, jenž po rohu usměrnil hlavičku Mazucha do odkryté brány.

Definitivní pojistku pak o pár chvil později přidal po přihrávce Krejčího Zahustel, který upravil na konečných 3:1 pro Spartu.

Sparta se díky výhře opět přiblížila vedoucí Plzni na rozdíl šesti bodu. Západočeši navíc mají odehráno o jedno utkání více.

22. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Slavia Praha 3:1 (0:1)
Branky: 56. Lafata, 74. Costa, 77. Zahustel - 6. Škoda. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Paták - Ardeleánu, Jílek. ŽK: Frýdek - Hušbauer, Deli, Štohanzl, Latka, Jablonský, Kenija, Bořil. Diváci: 18.684 (vyprodáno).

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít