Sledovali jsme ONLINE: Sparta porazila díky Lafatovi Jablonec, vyhrála i Plzeň

Fotbalisté Sparty porazili v 6. ligovém kole na domácí půdě Jablonec 2:0 a bodově se dotáhli na druhou Slavii. O výhře Pražanů rozhodl dvěma góly kapitán David Lafata, který po 260 minutách ukončil střelecký ligový půst obhájce titulu. Tři body si připsala také Plzeň, která se po výhře 2:1 nad Duklou dostala na první místo tabulky.

David Lafata

David Lafata | Zdroj: ČTK

Jablonec se mohl dostat do vedení už po devíti minutách. Novákův centr z rohového kopu propadl do malého vápna, kde po Pernicově zásahu vykopl pohotově míč Vácha a dorážející Doležal v jasné pozici minul.

Domácí poprvé vážněji zahrozili až v 41. minutě, kdy střelu Matějovského srazila jablonecká obrana jen ke Krejčímu, který ale zblízka střelou na zadní tyč těsně minul. Těsně před odchodem do kabin pak trefil hostující Kopic hlavou z těžké pozice tyč.

Na úvodní gól museli diváci na Letné čekat do 61. minuty, ovšem trefa sparťanského kapitána Lafaty stála opravdu za to. Domácí kanonýr se položil do centru Dočkala a parádními nůžkami pod břevno prostřelil gólmana Hrubého.

Sparta mohla záhy své vedení zvýšit, ale Dočkal v dobré pozici střílel těsně mimo. V 70. minutě se ale sparťané už dočkali. Kadeřábek poslal zprava centr do pokutového území, míč propadl až na zadní tyč, kde připravený Lafata přidal do odkryté brány svůj druhý gól.

V poslední čtvrthodině se mohli Severočeši dvakrát vrátit do hry kontaktním gólem. Čížkův technický pokus ale vytěsnil nad břevno brankář Bičík a pumelici Moulise zastavilo břevno sparťanské svatyně. Dvě minuty před koncem ten samý hráč po brejku v nadějné pozici vysoko přestřelil.

Plzeň musela otáčet

Dukla na půdě Viktorie využila hned svou první šanci. Matěj Hanousek poslal před branku centr, který poslal útočník Beauguel špičkou kopačky za záda brankáře Kozáčika.

Plzeň mohla skóre otočit už v prvním poločase, ale Chramosta ani Kolář své šance neproměnili a Vaněk v akrobatické pozici trefil jen gólmana Radu. Na druhé straně mohl v závěru poločasu navýšit vedení Dukly Berger, jehož ve velké šanci vychytal Kozáčik.

Domácí fanoušci se dočkali vyrovnání až po změně stran. V 49. minutě Chramosta našel Vaňka, který zblízka dotlačil míč do sítě. Po hodině hry už Viktoria vedla, když zužitkovala netradiční rozehrávku standardní situace.

Hráči Dukly čekali, že Procházka sám rozehraje, ale nakonec se rozeběhl do pokutového území, obránci Pražanů jeho pohyb nezachytili a plzeňský stoper po Hrošovského centru hlavou rozhodl.

V 64. minutě utnul šance Dukly na zvrat Jakub Mareš, který zastavil Pilaře a rozhodčí mu ukázal červenou kartu.

6. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Baumit Jablonec 2:0 (0:0)
Branky: 61. a 70. Lafata. Rozhodčí: Královec - Kordula, Nádvorník. ŽK: Costa, Matějovský - Kopic, F. Novák. Diváci: 6754.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 2:1 (0:1)
Branky: 49. Vaněk, 61. Procházka - 23. Beauguel. Rozhodčí: M. Paták - Pospíšil, Fišer. ŽK: Řezník, Vaněk - Matěj Hanousek, Vorel, Štetina, Manzia. ČK: 64. Jakub Mareš (Dukla). Diváci: 10.946.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít