SLEDOVALI JSME ONLINE: Sparta porazila Mladou Boleslav gólem Dočkala 1:0

Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v utkání 12. kola Synot ligy nad Mladou Boleslaví 1:0, když jediný gól zápasu vstřelil ve druhém poločase záložník Dočkal. Letenští se tak přiblížili vedoucí Plzni na jeden bod a příští týden nastoupí na jejím stadionu k utkání o 1. místo.

Spart přivítala Mladou Boleslav, v souboji Konaté (vlevo) s hostujícím Ščukem

Spart přivítala Mladou Boleslav, v souboji Konaté (vlevo) s hostujícím Ščukem | Zdroj: ČTK

Sparta se od úvodních minut snažila kombinovat a držet míč, ale mladoboleslavští hráli hodně defenzivně, netlačili se do ofenzivy a domácí prakticky pořád útočili do plných.

Přesto si vypracovali letenští dvě dobré střelecké pozice. Při první šanci Krejčího předvedl parádní zákrok brankář Hruška, z druhé nadějné pozice trefil Dočkal přímo hostujícího brankáře.

Mladá Boleslav předvedla pouze jednu vydařenou ofenzivní akci, když se jí vydařil rychlý protiútok, ale zakončení Lalkoviče bylo velice slabé.

Ve druhém poločase se tlak Sparty stupňoval, ale šance se rodily jen velice těžko. Tu největší měl po rohovém kopu Costa, který přestřelil Hruškovu branku.

Po hodině hry se Sparta dočkala vítězného gólu. Po akci Krejčího se míč odrazil k Dočkalovi, který za přispění teče Ščuka překonal Hrušku.

Inkasovaná branka donutila i hostující tým k ofenzivnějšímu pojetí, ale Sparta žádné komplikace nepřipustila. Hosty nepustila ani do jedné šance a dovedla utkání k nejtěsnějšímu vítezství.

12. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branka: 60. Dočkal. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Kříž. ŽK: Vácha - J. Kysela, Bartl. Diváci: 7731.
Sparta: Bičík - Kadeřábek, Holek, J. Brabec, Costa - Dočkal (79. Mareček), Vácha, Matějovský - Konaté (82. Přikryl), L. Krejčí (88. Vacek) - Lafata. Trenér: Lavička.
Mladá Boleslav: Hruška - J. Kysela, Navrátil, Hůlka, Bartl - Zahustel, Ščuk, Tavares, Mehanovič (69. M. Vukadinovič) - Ďuriš (76. Pajer), Lalkovič (64. Magera). Trenér: K. Jarolím.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít