Sledovali jsme ONLINE: Sparta porazila Zlín 3:0, dva góly dal Dočkal a jeden Lafata

Fotbalisté Sparty porazili ve 3. kole Synot ligy Zlín 3:0, když dva góly vstřelil z pokutových kopů Dočkal a třetí branku přidal ve druhém poločase Lafata. Domácí nevyužili ještě velké množství šancí, hosté nastřelili břevno.

Střelec gólu David Lafata, Josef Hušbauer a Kehinde Fatai se radují z gólu v utkání se Zlínem | Zdroj: ČTK

Sparta vstoupila do zápasu s velkou chutí a ve čtvrté minutě vymyslel Dočkal první gólovou šanci pro Fataie, ale Dostál ve zlínské brankce předvedl parádní zákrok.

Hned za minutu zastavili hosté akci Dočkala jen za cenu faulu a sám postižený proměnil pokutový kop - 1:0!

Na konci první desetiminutovky podruhé selhal ve stoprocentní šanci Fatai. Po střele Dočkala nezvládl dorážku z bezprostřední blízkosti, když přestřelil branku.

Zvýšení skóre pak odmítl také Frýdek. Záložník Sparty mohl uklidit do sítě přízemní centr z levé strany, ale trefil pouze ležícího spoluhráče Fataie.

V závěru prvního poločasu šel Fatai sám na Dostála, ale ani tentokrát brankáře Zlína nepřekonal. Po následujícím rohovém kopu odpískal rozhodčí Hrubeš druhý pokutový kop za faul na Hušbauera. I druhou penaltu proměnil Dočkal - 2:0!

Ve druhém poločase bylo k vidění velké množství šancí, ale pouze jeden gól. O ten se postaral po krásné kombinační akci Sparty a přihrávce Hušbauera kapitán mužstva Lafata - 3:0!

Smolařem utkání byl útočník Fatai, který i po změně stran pokračoval v zahazování stoprocentních příležitostí a nakonec se gólu nedočkal.

Největší příležitost hostujícího týmu zahodil Hájek, když po standardní situaci trefil břevno Bičíkovy branky.

3. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Fastav Zlín 3:0 (2:0)
Branky: 6. a 45.+1 obě z pen. Dočkal, 76. Lafata. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, J. Paták. ŽK: Frýdek, Mareček, Konaté, Costa, Vácha - Hájek, Kopečný, Jugas. Diváci: 7960.
Sparta: Bičík - Mareček, Costa, Hybš - Frýdek (46. Steinhöfer), Vácha, Hušbauer, Dočkal, L. Krejčí (63. Konaté) - Lafata, Fatai (76. Matějovský). Trenér: Ščasný.
Zlín: S. Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Kopečný (71. Jordan), Janíček, Holík (54. Živulič), Koreš (79. Hubáček) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít