Sledovali jsme ONLINE: Sparta prohrála s CSKA 2:3 a v Lize mistrů končí

Fotbalisté pražské Sparty prohráli v odvetě 3. předkola Ligy mistrů s moskevským CSKA 2:3 a v soutěži končí. Nejdříve se po centru Fataie prosadil Krejčí a pak Fatai proměnil přihrávku Dočkala a domácí vedli 2:0. Hosté snížili po půlhodině hry, když přihrávku Eremenka protlačil přes Bičíka do sítě Musa. V úvodu druhého poločasu navíc Musa podruhé překonal brankáře Sparty a vyrovnal na 2:2. V 65. minutě byl vyloučený Matějovský a o deset minut později vstřelil vítěznou a postupovou branku ruského celku Dzagojev.

Hráči CSKA Moskva se radují z vítězné trefy Dzagojeva

Hráči CSKA Moskva se radují z vítězné trefy Dzagojeva | Zdroj: ČTK

Sparta začala výborně a hosté v úvodních dvaceti minutách byli jasně horší. Už v 6. minutě potrestal jejich pasivitu Krejčí, když si naběhl na přízemní centr Fataie, dostal se před brankáře i obránce a poslal míč do sítě - 1:0!

Vedení dostalo domácí tým do euforie a Sparta opanovala hřiště. V 16.minutě přišla gólová odměna. Tentokrát centroval z levé strany Dočkal a Fatai propasíroval míč přes padajícího Akinfejeva za brankovou čáru - 2:0!

Na rozdíl tří gólů mohl zvýšit aktivní Fatai. Po krásné kombinaci však těsně minul branku. Na druhé straně nezpracoval v dobré pozici míč útočník Musa.

Útočník Sparty Fatai se raduje z druhého gólu Sparty | Foto: ČTK

Přesto se hosté radovali z kontaktního gólu. Na půlicí čáře ztratil míč zbytečně Matějovský, Eremenko poslal do šance Musu a útočník CSKA prostřelil vybíhajícího Bičíka - 2:1!

Druhý poločas začal pro domácí velice smolně, když se po chybě obrany i brankáře Bičíka podruhé v utkání skóroval Musa - 2:2!

Po vyrovnání přišel na hřiště útočník Lafata a hned po šesti minutách trefil tyč moskevské branky.

V 65. minutě vstoupil do utkání nesmyslně hlavní rozhodčí, když posoudil souboj Matějovského s Tavaresem jako faul domácího hráče a navíc mu udělil červenou kartu.

Sparta se i v deseti snažila, ale stačila jedna chyba a Dzagojev přesnou střelou z hranice pokutového území překonal Bičíka a poslal CSKA do dalšího kola Ligy mistrů. Spartu čeká play-off Evropské ligy.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Sparta Praha - CSKA Moskva 2:3 (2:1)
Branky: 6. Krejčí, 16. Fatai - 34. a 51. Musa, 76. Dzagojev. Rozhodčí: Mazzoleni - Manganelli, Galloni (všichni It.). ŽK: Frýdek, Hušbauer - A. Berezuckij. ČK: 64. Matějovský (Sparta). Diváci: 16.580. První zápas: 2:2, postoupil CSKA Moskva.
Sparta: Bičík - Mareček, Holek (64. Konaté), Hybš - Frýdek, Matějovský, Vácha, Dočkal, Costa - Fatai (54. Lafata), Krejčí (87. Hušbauer). Trenér: Ščasný.
CSKA: Akinfejev - Fernandes, V. Berezuckij, A. Berezuckij, Nababkin - Tošič (82. Milanov), Wernbloom, Eremenko, Natcho (80. Ignaševič), Dzagojev (90.+3 Golovin) - Musa. Trenér: Sluckij.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít