Sledovali jsme ONLINE: Sparta prohrála v Bernu 0:2 a v Evropské lize končí

Fotbalisté Sparty nezvládli přímý zápas o postup ze základní skupiny Evropské ligy a v soutěži končí. S Young Boys Bern prohráli Letenští 0:2, když obě branky vstřelili domácí po přestávce. Nejprve se z penalty, která se odpískala po faulu Kadeřábka, nemýlil Hoarau. V závěru pak po chybě Marečka udeřil do otevřené obrany Steffen.

Marek Štěch na pokutový kop Hoaraua jen těsně nedosáhl

Marek Štěch na pokutový kop Hoaraua jen těsně nedosáhl | Zdroj: Reuters

Švýcarský celek tak Pražany v tabulce o dva body přeskočil a do vyřazovací části doprovodí vítěze skupiny Neapol.

Sparťané nastoupili k utkání bez kapitána Davida Lafaty. Třiatřicetiletého kanonýra nepustilo do hry zranění zad, které utrpěl v posledním zápase ligového podzimu v Jihlavě, kde odstoupil už po 17 minutách.

Na umělé trávě v Bernu se sparťanská obrana chvílemi hledala. Především náběhy Hoaraua a Steffena dělaly hostům problémy. Spartu ale vždy zachránily zdvižené praporky značící ofsajd.

Z herní převahy Letenských vznikla jedna velká šance. Krejčí ale slabší pravačkou skóre po Kadeřábkově vybídnutí nezměnil.

Japonec Kubo (vlevo) se v prvním poločase dvakrát pokusil propálit gólmana Štěcha | Foto: Reuters

A ke gólům nevedl ani rychlý zával střel na druhé straně pár minut před přestávkou. Štěch si hbitými skoky na zem s pokusy Kuba dokázal poradit.

Po změně stran pokračoval Štěch v akrobatických zákrocích, když zlikvidoval hlavičku Hoaraua.

V 75. minutě ale přišla pro Spartu opravdová pohroma. Kadeřábek stáhl ve vápně Hoaraua a ten poslal nařízený pokutový kop k tyči. Štěchovi chyběly i přes perfektní umístění střely jen milimetry, aby míč vyrazil.

Hosté mohli vyrovnat po chvíli, jenže jak Hušbauer, tak Holek z těsné blízkosti před Mvogem zklamali.

V závěrečném tlaku, kterého se už zúčastnili také střídající Konaté, Schick a Bednář, se svěřencům Vítězslava Lavičky už gólovou příležitost vypracovat nepodařilo. Naopak po špatné rozehrávce Marečka zakončil rychlý brejk do rozložené obrany Steffen.

Zápas 6. kola skupiny I fotbalové Evropské ligy:

Young Boys Bern - Sparta Praha 2:0 (0:0)

Branky: 75. Hoarau z pen., 90.+3 Steffen. Rozhodčí: Göcek - Eyisoy, Aktas (všichni Tur.). ŽK: Hadergjonaj, Steffen - Costa, Dočkal, Kadeřábek, Brabec. Diváci: 15.150.
Bern: Mvogo - Hadergjonaj, Vilotič, Von Bergen, Lecjaks - Steffen, Gajič (89. Rochat), Sanogo Junior, Nuzzolo (63. Zárate) - Kubo (83. Bertone), Hoarau. Trenér: Forte.
Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa (81. Schick) - Matějovský, Mareček, Hušbauer (85. Bednář) - Dočkal, L. Krejčí - Přikryl (60. Konaté). Trenér: Lavička.

FC Kodaň - FC Turín 1:5 (1:2)
Branky: 6. Amartey - 15. a 47. Martínez, 42. Amauri z pen., 49. Darmian, 53. Silva. ČK: 30. Antonsson, 40. Jörgensen (oba Kodaň).

FC Bruggy - HJK Helsinky 2:1 (1:0)
Branky: 28. Gedoz z pen., 88. Refaelov - 51. Kandji.

Skupina D:
Dinamo Záhřeb - Celtic Glasgow 4:3 (2:2)
Branky: 14., 40. a 50. Pjaca, 48. Brozovič - 23. Commons, 30. Ščepovič, 82. vlastní Pivarič.

Salcburk - Astra Giurgiu 5:1 (2:0)
Branky: 34. a 90.+2 Kampl, 46. a 70. Alan, 9. Sabitzer - 51. Florescu.

Branka: 20. Suárez.

Standard Lutych - Feyenoord Rotterdam 0:3 (0:1)
Branky: 16. Toornstra, 60. Boëtius, 89. Manu.

Lille - Wolfsburg 0:3 (0:1)
Branky: 65. a 89. z pen. Rodriguez, 45.+1 Vieirinha. ČK: 55. Guilavogui (Wolfsburg).
1. Everton 6 3 2 1 10:3 11

2. Wolfsburg 6 3 1 2 14:10 10

3. Krasnodar 6 1 3 2 7:12 6

4. Lille 6 0 4 2 3:9 4

Skupina I:
Branka: 75. Hoarau z pen., 90.+3 Steffen. Rozhodčí: Göcek - Eyisoy, Aktas (všichni Tur.). ŽK: Hadergjonaj, Steffen - Costa, Dočkal, Kadeřábek, Brabec. Diváci: 15.150.

Neapol - Slovan Bratislava 3:0 (2:0)
Branky: 6. Mertens, 16. Hamšík, 75. Zapata.
1. Neapol 6 4 1 1 11:3 13

2. Young Boys Bern 6 4 0 2 13:7 12

3. Sparta Praha 6 3 1 2 11:6 10

4. Slovan Bratislava 6 0 0 6 1:20 0