SLEDOVALI JSME ONLINE: Sparta vyhrála v Evropské lize 3:0 na hřišti Slovanu Bratislava

Ve třetím utkání skupiny I Evropské ligy vyhrála pražská Sparta na hřišti Slovanu Bratislava 3:0, když skóre otevřel ve druhém poločase Lafata, druhý gól přidal po přihrávce Costy Konaté a konečnou podobu dal výsledku Krejčí. Utkání bylo ve 42. minutě na 40 minut přerušeno kvůli výtržnostem diváků, ale bezpečnostní komise UEFA nakonec nechala duel dohrát.

Kapitán Sparty David Lafata otevírá skóre zápasu na hřišti Slovanu Bratislava

Kapitán Sparty David Lafata otevírá skóre zápasu na hřišti Slovanu Bratislava | Zdroj: ČTK

První poločas přitom nepřinesl nijak vyhrocené utkání, které by mohlo fanoušky vyprovokovat k nějakému agresivnímu chování. Naopak oba týmy hrály na těžkém terénu velmi korektně.

V dresu Sparty byl nejblíže gólu Costa, který neuvěřitelně z metru netrefil hlavou prázdnou branku. Na druhé straně donutil Bičíka k zákroku střelou z dvaceti metrů Grendel.

Ve 42. minutě vnikli na hrací plochu fanoušci obou týmů a rozhodčí poslal hráče do kabin. Potyčky a výtržnosti museli vyřešit těžkooděnci, ale neplánovaná pauza se protáhla na 40 minut.

Obě mužstva se pak vrátila na hřiště, aby dohrála zbylé tři minuty a pak šli hráči zpět do kabin ke klasické poločasové pauze. Po ní se už na hřiště vrátilo pouze jedno mužstvo.

Sparta ve druhém poločase svého soupeře jasně přehrávala a brzy se dočkala gólového vyjádření, i když úvodní gól Lafaty hodně zaváněl ofsajdovým postavením sparťanského kapitána.

Po hodině hry zvýšil po akci Krejšího s Costou na rozdíl dvou gólů Konaté. Ten se za dalších dvacet minut proměnil v nahrávače a jeho dílo dokončil Krejčí.

Domácí se dostali pouze do jedné šance, když Bičík chyboval v rozehrávce, ale střídající Fořt jeho minelu nepotrestal.

Utkání Evropské ligy mezi Slovanem Bratislava apražskou Spartou přerušily v prvním poločase výtržnosti fanoušků | Foto: ČTK

Zápasy 3. kola základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Slovan Bratislava - Sparta Praha 0:3 (0:0)
Branka: 57. Lafata, 61. Konaté, 81. Krejčí. Rozhodčí: Strömbergsson - Gustavsson, Flink (všichni Švéd.). Bez karet. Diváci: 6891.
Slovan: Perniš - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Čikoš - Žofčák, Halenár (79. Fořt), Lásik, Grendel (76. Hudák), Jablonský (59. Kubík) - Soumah. Trenér: Chovanec.
Sparta: Bičík - Kadeřábek, Holek, J. Brabec, Costa - Dočkal (90.+1 Mareček), Vácha, Matějovský (80. Vacek) - Konaté, Krejčí - Lafata (86. Přikryl). Trenér: Lavička.
První poločas byl v závěru na 40 minut přerušen kvůli výtržnostem fanoušků.

Young Boys Bern - Neapol 2:0 (0:0)
Branky: 52. Hoarau, 90.+2 Bertone.
Young Boys: Mvogo - Sutter, Vilotič, Von Bergen, Leckjaks - Sanogo Junior, Gajič - Steffen (90.+3 Nikci), Kubo (71. Bertone), Nuzzolo (86. Rochat) - Hoarau. Trenér: Forte.
Neapol: Rafael Cabral - Maggio, Albiol, Henrique, Ghoulam - De Guzmán (84. Higuaín), Jorginho (75. Callejón), Inler, Mertens - Michu (62. Hamšík) - Zapata. Trenér: Benítez.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít