Sledovali jsme ONLINE: Sparta znovu remizovala se Schalke, drží postupovou pozici

Podruhé za sebou se v rámci Skupiny K Evropské ligy utkali fotbalisté Sparty a Schalke 04 a podruhé zápas skončil remízou. Spartě získal vedení v úvodu David Lafata, hosté vyrovnali z penalty. Oba soupeři drží postupová místa.

Na brzký gól Davida Lafaty reagovali hosté proměněnou penaltou

Na brzký gól Davida Lafaty reagovali hosté proměněnou penaltou | Zdroj: ČTK

Na rozdíl od prvního vzájemného zápasu obou soupeřů se do základní sestavy dostal David Lafata, který okamžitě prokázal, jak je pro svůj tým důležitý. Hned v šesté minutě dokázal zakončit Marečkův centr a získal domácímu týmu vedení.

Po dvaceti minutách však španělský rozhodčí Gómez posoudil souboj Costy s Goretzkou na hraně pokutového území jako faul. Geis z nařízeného pokutového kopu vyrovnal. První poločas tak skončil 1:1.

Ve druhém poločase žádná branka nepadla. Oba týmy ale měly velké šance vstřelit druhý gól. Deset minut po přestávce mířil Goretzka z hranice pokutového území pouze do břevna. Rána Marečka na druhé straně minula Fährmannovu branku pouze o centimetry.

Osm minut před koncem musel David Bičík vytáhnout klíčový zákrok proti Hlavičce Caicary a zachránit remízu. Víc než bod mohl v nastavení zajistil Spartě střídající Juliš. Po skvostném Costově sólu mu ale příliš dlouho trvalo zpracování.

Po remíze 1:1 zůstávají obě mužstva na prvních dvou místech ve skupině K. Vede Schalke s 8 body, druhá Sparta má o dva méně. Ve druhém zápase skupiny porazil Asteras Tripolis Apoel Nikósie 2:0 a posunul se na třetí místo.

Utkání 4. kola skupiny K fotbalové Evropské ligy:
Sparta Praha - Schalke 04 1:1 (1:1)
Branky: 6. Lafata - 20. Geis z pen. Rozhodčí: Gómez - Rodriguez, Sobrino (všichni Šp.). ŽK: Jiráček, Matějovský, Dočkal, Lafata - Höjbjerg, Geis. Diváci: 17.352.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít