Sledovali jsme ONLINE: Spartě pomohla k výhře nad Libercem penalta

Fotbalisté Sparty porazili v desátém kole první ligy na Letné 1:0 Liberec. O výhře obhájce titulu rozhodl v 75. minutě z penalty Bořek Dočkal.

Bořek Dočkal (vlevo) s kapitánem Sparty Davidem Lafatou po gólu z penalty

Bořek Dočkal (vlevo) s kapitánem Sparty Davidem Lafatou po gólu z penalty | Zdroj: ČTK

Liberečtí zahrozili hned v první minutě, ale Šuralova střela proletěla vedle sparťanské branky. V 17. minutě se poprvé výrazněji osmělili také domácí. Konaté odstartoval akci, na jejímž konci byla Dočkalova nebezpečná střela, kterou musel likvidovat brankář Kolář.

O dvacet minut později prosvištěla těsně vedle liberecké branky střela Konatého a ještě větší šanci měl v závěru první půle Kadeřábek. Střelu sparťanského obránce na poslední chvíli zblokoval Pimpara.

V úvodu druhé půle zahrozil jako první znovu Slovan. Po chytře rozehraném rohovém kopu ale střílel Pavelka z dobé pozice nad branku. Lafata byl sice na druhé straně přesnější, ale liberecký gólman neměl s jeho zakončením příliš práce.

Sparta poté svého soupeře zatlačila, jenže dlouho se nedokázala přes obranný val prosadit. Domácí se dočkali až čtvrt hodiny před koncem, kdy sudí Příhoda nařídil pokutový kop za ruku Pokorného. Nabídnutou šanci Dočkal proměnil.

Letenští se do večera vyhoupli do čela tabulky, po zápase Teplicemi se ale na první příčku vrátila Plzeň. Liberecký Slovan pak prodloužil čekání na vítězství na čtyři zápasy a od pásma sestupu ho dělí dva body.

10. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Slovan Liberec 1:0 (0:0)
Branka: 75. Dočkal z pen.. Rozhodčí: Příhoda - Mencl, Urban. ŽK: Frýdek, Šural, Fleišman (všichni Liberec). Diváci: 8475.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít