Sledovali jsme ONLINE: Vršovické derby skončilo smírně, Slavia - Bohemians 2:2

Fotbalisté Slavie ani potřetí v řadě doma v lize nevyhráli. Ve 13. kole remizovali ve vršovickém derby s Bohemians 2:2. I proto, že Piták neproměnil penaltu a dvakrát museli dotahovat dvoubrankový náskok soupeře. Kanonýr Milan Škoda sice dvěma góly načal druhou padesátku svých ligových branek a poprvé se trefil proti svému bývalému klubu, ani to ho ale neuspokojilo.

Utkání Slavia Praha - Bohemians Praha 1905. Radek Voltr (vpravo) ze Slavie a brankář Zdeněk Zlámal z Bohemians | Zdroj: ČTK

„Jak jsme prohrávali 0:2, tak to bylo divné. Nechávali jsme soupeři moc prostoru. Pak se to trošku otočilo, trošku jsme začli hrát, ale stačilo to jenom na remízu, což nás mrzí. Doma jsme chtěli vyhrát,“ řekl Škoda.

Smolařem prvního poločasu byl jednoznačně obránce Deli. 24letý stoper Slavie nasměroval nejdříve Jiráskův centr za záda spoluhráče Berkovce, pár minut poté pak fauloval ve vápně skluzem Mosqueru a sudí Lerch nařídil penaltu, kterou proměnil Jindřišek.

Pokutový kop měla i Slavie. Za faulujícího hříšníka byl označen Pauschek, který lehce narazil do Voltra. Míč si postavil Karel Piták, svůj jubilejní 300. zápas v nejvyšší soutěži ale gólem neověnčil. Zlámal jeho pokus vyrazil skokem k pravé tyči.

Gól na 2:2 vzal na sebe gólman Zlámal

I tak šli hosté do kabin už jen s jednogólovým vedením, ve 38. minutě totiž udeřil po náběhu za obranu „klokanů“ kanonýr Škoda. Ten se také na konci zápasu hlavičkou postaral o vyrovnání na 2:2.

„Ten gól v 86. minutě beru samozřejmě na sebe. Milan Škoda šel někde za mnou, vůbec jsem o něm nevěděl. A přehlavičkoval mě, což je vždycky gólmanova chyba,“ popsal gól na 2:2 gólman Zlámal.

Hráčům Bohemians remíza stačila k opuštění sestupových příček. Mají ale stejně bodů jako patnáctá Jihlava. Slavia je po 13. kole šestá.

13. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 2:2 (1:2)

Branky: 38. a 86. Milan Škoda - 9. vlastní Deli, 32. Jindřišek z pen. Rozhodčí: Lerch - Mokrusch, Hájek. ŽK: Deli, Černý - Pauschek, Zlámal, Škerle. Diváci: 13 976.

Slavia: Berkovec - Frydrych, Latka (33. Bílek), Deli, T. Jablonský - Souček, Piták - Voltr (78. Kuchta), Zmrhal, Černý (67. M. Vukadinovič) - Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Krch, Škerle, Havel - Jindřišek - Acosta, Hubínek, Jirásek (63. Gajič), Mosquera (69. Schick) - Čížek (84. Akulinin). Trenér: Pivarník.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít