Slováci na EURO nepojedou, Anglie ano

Češi mají po porážce se Španělskem stále ještě šanci probojovat se na fotbalové mistrovství Evropy přes baráž, to naděje Slovenska už jsou pryč. Rozhodla o tom jejich porážka 0:1 s Ruskem v kombinaci s vítězstvím Irska v Andoře. Postup si zajistili Angličané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenští fotbalisté zpytují svědomí. Právě prohráli s Arménií 0:4 | Zdroj: ČTK

Pro slovenské fotbalisty to byl zápas o všechno. Už před ním věděli, že vítězství by jim výlet na Ukrajinu či do Polska výrazně přiblížilo, prohra by je vyřadila ze hry. A platila druhá varianta. Tři body zajistil Rusku v Žilině v 71. minutě Dzagojev. Rusové mají teď ve skupině B pohodlnou pozici. K postupu z prvního místa jim stačí bod proti Andoře.

Na rozdíl od toho posledního nebude EURO v příštím roce bez Anglie. Albionu stačila remíza 2:2 v Černé Hoře. Domácí vyrovnali až v nastaveném čase ve chvíli, kdy už byli Angličané oslabeni o vyloučeného Rooneyho. Spolu s ostrovany už mají účast na šampionátu jistou pořadatelské země a Německo, Itálie, Nizozemsko a Španělsko.

Kromě skupiny B, kde jsou ve hře Rusko a Irsko, zbývá před posledním utkáním stále ještě několik skupin, ve kterých není rozhodnuto o přímém postupujícím na závěrečný turnaj. Ve skupině A se rozhodne mezi Německem a Belgií, ve skupině D mezi Francií a Bosnou a Hercegovinou dokonce v přímém souboji, ve skupině F pak mezi Řeckem a Chorvatskem, ve skupině H mají po 16 bodech Portugalsko a Dánsko.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme