Slováci na úvod MS remizovali s Novým Zélandem 1:1. O výhru přišli až v nastavení

Blízko vítězství byli fotbalisté Slovenska při své premiéře na světovém šampionátu. Díky brance Róberta Vitteka vedli od 50. minuty 1:0, v nastaveném čase ale vyrovnal na 1:1 Novozélanďan Reid. Další utkání čeká Slováky 20. června proti Paraguayi, o čtyři dny později se utkají s úřadujícími mistry světa Italy.

Střelec historicky prvního slovenského gólu na MS, Róbert Vittek

Střelec historicky prvního slovenského gólu na MS, Róbert Vittek | Zdroj: ČTK

Nový Zéland - Slovensko 1:1 (0:0)

Pouze dvacet vteřin dělilo slovenský tým od vítězství nad Novým Zélandem. Když se v padesáté minutě trefil Róbért Vittek do novozélandské branky, nikdo nepochyboval o vítězství svěřenců trenéra Weisse.

00:00 / 00:00

Zápas Nový Zéland - Slovensko sledoval Petr Kadeřábek

Slováci byli lepším týmem a svého soupeře zejména ve druhém poločase prakticky k ničemu nepustili. Ve třetí minutě nastavení však nechali za svými zády volného Rieda, který hlavou srovnal na konečných 1:1.

Branky: 90.+3 Reid - 50. Vittek. Rozhodčí: Damon - Molefe (oba JAR), Ntagungira (Rwanda). ŽK: Lochhead, Reid - Štrba. Diváci: 23.871.
Nový Zéland: Paston - Reid, Nelsen, Smith - Bertos, Vicelich (78. Christie), Elliott, Lochhead - Killen (72. Wood), Fallon, Smeltz. Trenér: Herbert.
Slovensko: Mucha - Zabavník, Škrtel, J. Ďurica, M. Čech - Weiss ml. (90. Kucka), Štrba, Hamšík, Jendrišek - Šesták (81. Hološko), Vittek (84. Stoch). Trenér: Weiss.

Martin Hlucháň, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít