Slováci 'oslavili' porážku od Holanďanů

Oranžové sbohem dostali slovenští fotbalisté na mistrovství světa v Jižní Africe. S Holandskem prohráli 1:2 a na šampionátu končí. Prošli ale až do osmifinále a získali cenný skalp italských mistrů světa. Na Slovensku se tedy hořkost míchala s oslavami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veselá nálada v klubu Nu spirit | Foto: Marcel Veľký

Bratislavskými ulicemi se v pondělí večer sice potulovalo pár zasmušilých postav oděných od hlavy až k patě ve slovenské vlajky, jinak ale fanoušci nesli vyřazení Slovenska statečně.

„Ten míč je kulatý, takže letos to nevyšlo. Ale těším se z toho, že Slovensko postoupilo mezi šestnáctku nejlepších, až téměř do osmičky“ uvedl v Bratislavě jeden z nich.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž po zápase Slovensko-Nizozemsko natočil v bratislavských ulicích zpravodaj ČRo Vojtěch Berger.

„Tam byla ještě jedna jedenáctka na odpískání. Kdybychom byli dvě jedenáctky kopli... Holanďanům se dají dávat góly jen přes jedenáctky. Pak by to bylo 2:2 a následovalo by prodloužení. A to by byla otázka!,“ dodal slovenský fanoušek.

Zápas začínal ve čtyři v odpoledne. A tak řada lidí neváhala ukončit práci dřív a spěchat někam k plátnu nebo k televizi.

Že si zkrátili pracovní dobu, potvrdil Radiožurnálu mladý úředník v jedné z bratislavských restaurací, kde zápas se svým kolegou sledoval. „Tak to bylo příkazem,“ dodal s úsměvem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme