Slováci prohráli s Paraguayí, Itálie remizovala s Novým Zélandem

Slováci si na mistrovství světa nedokázali poradit s vynikající ofenzivní hrou Paraguaye. V celém utkání měli svěřenci trenéra Weissa pouze jednu šanci a prakticky se nedostali přes obranu Jihoameričanů. Slovenské postupové šance už jsou tedy jen teoretické. Další překvapení šampionátu se zrodilo v utkání Itálie - Nový Zéland. Zápas skončil 1:1.

Paraguay vs. Slovensko

Paraguay vs. Slovensko | Zdroj: ČTK

Slovensko - Paraguay 0:2 (0:1)

Jihoameričané byli od úvodu aktivnějším týmem, vytvořili si hned několik slibných šancí, proměnili ale až tu z 27. minuty, kdy se protáhl mezi slovenskými obránci Vera a poslal svůj tým do vedení. Druhý gól zařídil v 85 minutě Kristianu Riveros.

00:00 / 00:00

Rozhovor trenéra Weisse po Paraguaji

Paraguay zahrávala přímý kop, od Ďurici se míč odrazil k Riverosovi, a ten napálil balón nekompromisně k pravé tyči. Slovensko tak bylo v tomto zápase potrestáno za svoji pasivitu dvěma brankami a jejich šance na postup už jsou jen teoretické. Konečný stav utkání skupiny F mezi Paraguají a Slovenskem byl tedy 2:0.

Branky: 27. Vera, 86. Riveros. Rozhodčí: Maillet (Seychely) - Menkouande (Kam.), Massani (Tun.). ŽK: Ďurica, Šesták - Vera, Weiss ml. Diváci: 26.643.

Slovensko: Mucha - Pekarík, Škrtel, Saláta (83. Stoch), Ďurica - Weiss ml., Štrba, Kozák, Hamšík - Vittek, Šesták (70. Hološko). Trenér: Weiss st.

Paraguay: Villar - Bonet, Da Silva, Alcaráz, Morel - Vera (88. Barreto), V. Cáceres, Riveros, Santa Cruz - Haedo (68. Torres), Barrios (82. Cardozo). Trenér: Martino

Slováky zmrazili Novozélanďané vyrovnáním v závěru, Italy zaskočili naopak už v 7. minutě, kdy se po standardní situaci trefil Smeltz. Itálie si pak vytvořila drtivý tlak, ovšem žádnou větší šanci. Pro Nový Zéland byl kritický konec první půlhodiny, kdy trefil Montolivo tyč a následně z pokutového kopu vyrovnal Iaquinta. Na počet střel i rohů Italové drtivě vyhráli, ale na góly mohli nakonec i prohrát, kdyby Woodova střela z 83. minuty o několik centimetrů neminula tyč. Itálie - NZ 1:1. Ve skupině "F" tak nemá nikdo nic jistého. Paraguay se čtyřmi body bude hrát o postup s dvoubodovým Novým Zélandem a Italy - také se dvěma body - čeká zápas o všechno proti Slovensku, které je s jediným bodem poslední

zápas Itálie-Nová Zéland

Itálie - Nový Zéland 1:1 (1:1)

Branky: 29. Iaquinta z pen. - 7. Smeltz. Rozhodčí: Batres (Guat.) - Leal (Kost.), Pastrana (Hond.). ŽK: Fallon, Smith, Nelsen (všichni N. Zéland). Diváci: 38.229.

Itálie: Marchetti - Zambrotta, Cannavaro, Chiellini, Criscito - Pepe (46. Camoranesi), Montolivo, De Rossi, Marchisio (61. Pazzini) - Iaquinta, Gilardino (46. Di Natale). Trenér: Lippi.

Nový Zéland: Paston - Reid, Nelsen, Lochhead, Smith - Bertos, Vicelich (81. Christie), Elliott - Killen (90. Barron), Fallon (63. Wood), Smeltz. Trenér: Herbert.