Slovácko porazilo Boleslav a vybojovalo naději na záchranu

Fotbalisté Slovácka zvládli v předehrávce 27. kola fotbalové Gambrinus ligy zápas o holou existenci s Mladou Boleslaví a po výhře 1:0 mají stále šanci na záchranu v elitní soutěži.

Brankář Mladé Boleslavi Jan Šeda

Brankář Mladé Boleslavi Jan Šeda | Zdroj: ČTK

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Aby Slovácko aspoň dočasně opustilo sestupové patnácté místo tabulky potřebovalo minimálně remizovat před vlastními diváky s Mladou Boleslaví. Hostům z klidného středu tabulky už šlo jen o prestiž a prémie, naopak o důležitosti zápasu pro Slovácko svědčí, že třeba útočník Švancara odložil operaci zlomené ruky a byl trenéru Soukupovi k dispozici.

Boleslav se mohla dostat do vedení ve 22. minutě, na Sedláčkův centr si naběhl Mendy, který ránou po zemi trefil gólmana Filipka. Následně Kubáň nedokázal vyražený míč odkopnout a Mendy dostal další šanci skórovat, zblízka však bránu překopl.

O minutu později znovu výrazně zahrozili hosté, na střílený centr Sedláčka nedosáhl ve skluzu domácí stoper Košút a směr míče hlavičkou z bezprostřední blízkosti zcela změnil Táborský. Filipko však rychle reagoval a gólovou střelu skvělým zákrokem zneškodnil.

00:00 / 00:00

Fotbal GL SLO-MLB verze.mp3

V 31. minutě se opět ‘ukázala‘ dvojice stoperů Slovácka, která u penaltového puntíku nechala zcela volného Chramostu. Mladý útočník Středočechů však se svojí příležitostí naložil velmi lehkovážně a nikým nebráněn mířil mimo tři tyče.

Slovácko mohlo dát gól hned po příchodu ze šaten, Švancara se protáhl s míčem pokutovým územím, poté poslal nadýchaný centr před bránu, kde se k hlavičce snadno dostal Kuncl, v nadějné pozici však bránu těsně přehodil.

V 62. minutě se téměř radovali Boleslavští, Kúdelův projektil však orazítkoval jen tyč domácí brány. O třináct minut později byli hosté opět blízko, Procházkův centr nešťastně srazil Kubáň, na brankové čáře však proti jeho ‘pokusu‘ mířícímu do prázdné brány neuvěřitelným skokem zasáhl brankář Filipko.

Deset minut před koncem se čtyři tisícovky diváků dočkaly gólu. Po dlouhém autovém vhazování si míč v malém vápně zpracoval Václav Ondřejka, který po rychlé otočce přesně zamířil pod břevno. Slovácko porazilo Mladou Boleslav 1:0, a zvýšilo tak své šance na záchranu v Gambrinus lize.

Branka: 79. Ondřejka. Rozhodčí: Jílek - Jiřík, Kubáň. ŽK: Kordula, Kubáň, Švancara, Ondřejka, Fujerik, Košút - Procházka, Brunclík. ČK: 90.+1 Brunclík. Diváci: 4225.

Slovácko: Filipko - Abrahám, Kuncl, Košút, Kubáň - Fujerik, Zelenka (88. Němčický), Kordula, Svízela (72. Cleber) - Ondřejka, Švancara (87. Nestorovski). Trenér: Soukup.

Mladá Boleslav: Šeda - Brunclík, Procházka, Janíček, Hrdlička - Mendy, Sylvestre, Kúdela, Sedláček (77. Fabián) - Chramosta, Táborský (66. Bořil). Trenér: Stanner.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít